Tinder İle Alakalı Çok Şaşırtan Bir Tespit

Eylül 2012 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olan ve o zamandan bu zamana kadar popülaritesini devamlı olarak arttırmayı sürdüren çöpçatanlık uygulamalarından Tinder, bilimsel bir çalışma için konu olurken, ortaya konmuş olan tespitler de çok fazla alaka çekici oldu.

Tinder İle Alakalı Çok Şaşırtan Bir Tespit

Eylül 2012 senesi içerisinde piyasaya sürülmüş olan ve o zamandan bu zamana kadar popülaritesini devamlı olarak arttırmayı sürdüren çöpçatanlık uygulamalarından Tinder, bilimsel bir çalışma için konu olurken, ortaya konmuş olan tespitler de çok fazla alaka çekici oldu. Bunlara göre Tinder içerisinde cinsiyetlere göre belli bazı selfie tarzları çok daha sık tercih edilmekte.

Geçtiğimiz senenin istatistiklerine göre 100 milyon taneden çok kullanıcı tarafından indirilmiş olan ve 1 milyon taneyi aşkın ücretli  bir üyesi yer alan Tinder, Kanada’da yer alan Saskatchewan Üniversitesi’nden bilim adamları tarafından istatistiki bir araştırma için konu olur iken erkek ve de  kadın kullanıcıların belirli selfie pozlarının üstünde durmuş olduğu da ortaya çıktı.

900 tane kadar Tinder kullanıcılarının profillerini incelemiş olan ekip, kadın olan  kullanıcıların üstten çekilmiş selfie tarzlarını daha fazla tercih etmiş olduğunu ve erkek kullanıcıların da genelde alttan çekilmiş selfie pozlarına çok daha fazla ağırlık vermiş bulunduğu ortaya çıkarttı. Bunun nedeni de erkek kullanıcıların uzun bir şekilde görünme çabası ve  de kadın kullanıcıların da ince bir şekilde görünme çabası olarak belirtildi. Çalışma içerisinde ortaya çıkmış olan sayısal verilere göre  ise erkek profillerin %40’lık bir kısmı alttan çekilmiş selfie tarzlarını profilleri içerisinde kullanırken, bu oranlar kadın profilleri içerisinde %16 oranında kalmış oldu. Kadın olan profillerin 4'te 1'lik kısmı ise yukarıdan çekilmiş olan selfie pozlarına profilleri içerisinde yer verdi.

tinder selfie profil fotoğrafı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.