Tim Cook'un Apple Watch İçin Glikoz Takip Monitörü Hayali Gerçek Oluyor

Teknoloji devi Apple'ın CEO'su Tim Cook, yıllardır üzerinde çalıştığı akıllı saatler için glikoz takip monitöründe sona gelindiğini belirtti. Özellikle egzersiz ve gıdalara karşı kan glikozunun değişim üzerinde yapılan çalışmalar nihayet ürününü verdi. İnvaziv olmayan bir metodla Apple Watch modelleri kullanıcısının kan şekerini ölçüp takip edebilecek.

Tim Cook'un Apple Watch İçin Glikoz Takip Monitörü Hayali Gerçek Oluyor

Apple CEO'su Tim Cook, Apple Watch modellerinde entegre olarak çalışabilen kan şeker düzeyini takip etmeye yarayacak olan glikoz monitörünün test aşamalarının bittiğini ve sistemin akıllı saatlerinde kullanıma sunulacağını açıkladı.

Tim Cook, dünya genelinde milyonlarca diyabet hastası bulunduğunu belirtirken şuan bu hastalığı taşıyanların kat kat fazlasının da diyabete aday olduğunu belirtirken insanların kan şeker düzeylerini takip edebilmelerine yardımcı olabilmek için Apple Watch ürünlerine glikoz takip monitörü sisteminin getirileceğini açıkladı.

Geçtiğimiz Şubat ayında Glasgow Üniversitesi'nde öğrenci topluluğuna konuşma yapan Tim Cook'un Apple Watch modelleri için geliştirdikleri glikoz monitörü sistemi hakkında bilgi verdiği ve bu toplantıdan dolayı onur madalyası aldığı belirtildi. Öğrencilere konuşan Tim Cook, bir süredir sistemi kendisinin test ettiğini belirtirken bahsi geçen sistemin alınan gıdalara ve egzersizlere karşı nasıl tepki verdiğini anlayabildiklerini açıkladı.

Kan şekeri takip monitörünün gelecek Apple Watch modellerine ekleneceğini belirten Cook, Apple'ın giyilebilir teknoloji ürünleri alanında sağlığa verdiği önemin oldukça fazla olduğunu tekrarladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.