Tim Cook'a Göre İnsanlar Bilgisayarlar Gibi Düşünmeye Başlayacak!

Dünyanın en büyük teknoloji firması olan Apple'ın CEO'su Tim Cook MIT tarafından gerçekleştirilen mezuniyet töreninde çarpıcı açıklamalarda bulundu!

Tim Cook'a Göre İnsanlar Bilgisayarlar Gibi Düşünmeye Başlayacak!

Apple'ın CEO'su Tim Cook Amerika'nın önemli üniversitelerinde birisi olan MIT ( Massachusetts Institute of Technology ) tarafından gerçekleştirilen bir mezuniyet törenine katıldı. Katıldığı mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Tim Cook yaptığı konuşmada teknolojinin zararları hakkında konuştu.

Yaptığı konuşmada teknolojinin her zaman çözüm olmadığını ve aslında bazen sorunun teknoloji olduğunu dile getirdi. Tim Cook ayrıca Apple mühendislerinin her zaman doğru olanı yapma cesaretinde bulunmaları gerektiğini belirtirken her yıl MIT'den pek çok mezuna iş imkanı sağladıklarını belirtti.

Apple CEO'su ayrıca teknolojiye yön verecek pek çok kişinin çıkabileceğini belirtirken öğrencileri insan ihtiyaçlarına odaklı ürünler geliştirmeleri konusunda uyardı. Yaklaşık olarak 20 dakika konuşan Tim Cook ayrıca son zamanların popüler konusu yapay zeka hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Tim Cook: "Bilgisayarlara tıpkı bir insan gibi düşünme yeteneği kazandıran yapay zeka konusunda oldukça endişeliyim. İnsanlar üzerinde oldukça etkili olacak bu durum artık insanların da bir bilgisayar gibi düşünmelerine neden olabilir" açıklamasında bulundu. 

tim cook apple yapay zeka mit
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.