THY Uçağı İçerisinde Wi-Fi Adından Dolayı Bomba Alarmı

Wi-Fi ağları için şaka maksadı ile verilmiş olan tehlikeli adların, büyük krizlere sebep olduğuna daha önce pek çok defa şahit olduk.

THY Uçağı İçerisinde Wi-Fi Adından Dolayı Bomba Alarmı

Wi-Fi ağları için şaka maksadı ile verilmiş olan tehlikeli adların, büyük krizlere sebep olduğuna daha önce pek çok defa şahit olduk. Bu defa ise sahipsiz olan bir Wi-Fi ağı Türk Hava Yolları uçağı içerisinde bomba alarmı verdirip çok büyük bir paniğe yol açmış oldu.

Türk Hava Yolları’na ait olan TK608 sefer sayısı bulunan Nairobi – İstanbul uçuşunu yapan Boeing 737-800 tipindeki yolcu uçağı, İstanbul iline doğru havalandıktan hemen sonra ''bomb on board '' adına sahip olan bir wifi ağının tespit edildiği açıklandı.

Bunun üstüne yetkililer ile iletişime geçmiş olan pilotlar, Hartum Havalimanı‘na acil bir şekilde iniş yapmak için karar verdi. 107  tane yolcusu ile birlikte acil iniş yapmış olan uçakta, kurallar kapsamında polis ekipleri tarafından çok detaylı bir güvenlik taraması gerçekleştirildi.

Polis ekipleri  ise arama esnasında herhangi bir olumsuz durum ile karşılaşmaz iken, Wi-Fi ağını oluşturmuş olan yolcunun tespit edilememiş olduğu ortaya çıktı. Uçak gerçekleştirilen aramadan sonra, seferini tamamlamak amacı ile Hartum’dan yeniden havalandı.


Wi-Fi ağları içerisinde şaka ya da sabotaj maksadı ile yapılan bu tarz adlandırmalar, özellikle de havacılık sektörü gibi kuralların kan ile yazılmış olduğu alanlarda  çok büyük krizlere yol açar iken, yakalanılması durumunda ise çok ağır cezalar verilmekte.

uçak wi-fi isim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.