Tesla'dan İlk Elektrikli Kamyonun Tanıtımını Yaptılar

Elektrikli araç denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri haline gelen Tesla, elektrikli kamyon ile ilgili bayrağı Daimler şirketine kaptırmış oldu.

Tesla'dan İlk Elektrikli Kamyonun Tanıtımını Yaptılar

Elektrikli araç denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri haline gelen Tesla, elektrikli kamyon ile ilgili bayrağı Daimler şirketine kaptırmış oldu. Daimler şirketi  E-Fuso Vision One ismine sahip elektrikli kamyonunu Tesla şirketinden daha önce tanıttı.

Tesla şirketinin 16 Kasım tarihi içerisinde duyuracak olduğu elektrikli kamyonlarından Semi uzun bir zamandır konuşulsa bile Daimler şirketi Tesla’dan çok daha hızlı davranıp bayrağı kapmış oldu.

E-Fuso Vision One adının verilmiş olduğu bu ilk elektrikli kamyonunu tanıtmış olan Mercedes-Benz şirketinin de sahibi bulunan Daimler, uzun senelerden beri sektörde yer alıyor olmanın bir avantajına da sahip.

Söz konusu alan içerisinde çok ciddi bir deneyime sahip durumda bulunan Daimler, ilk prototip içerisinde 350 kmlik bir menzil sunmakta. Bu açıdan 450 kmlik bir menzile sahip Tesla Semi‘den geri kalmış olan ilk elektrikli özellikli kamyon, daha fazla kısa mesafeli taşımacılıklara hitap ediyor olacak.

Tasarım kısmında ise elektrikli araçla bütünleşmiş bulunan mavi rengin hakim göründüğü kamyon, görünüş itibari ile günümüz tasarımlarından fazla farklılaşmamış.

Mitsubishi FUSO şirketinin  tarafından tasarlanmış olan kamyon, 23 tonluk brüt ağırlığa sahip bir durumda ve 11 ton ağırlığında bir yük taşıyabilmekte. Henüz bir prototip olan Vision One modelinin asfaltta ne zaman görecek olduğumuz bilinmiyor fakat 4 sene içerisinde Avrupa ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri ve de Japonya‘da satılmaya başlanmış olacak.

daimler tesla elektrikli kamyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.