Tesla Şirketi Kasırga Sebebiyle Batarya Güncellemesini Yaptı

Tesla şirketi , Amerika Birleşik Devletleri'nin güney kısmını etkisi altına almış olan Irma Kasırgası sebebiyle Florida'da yaşamını devam ettiren müşterilerinin bu bölgeyi çok daha kısa bir zamanda terk edebilmesi amacıyla yeni bir tane daha güncellemeye imzasını attı.

Tesla Şirketi Kasırga Sebebiyle Batarya Güncellemesini Yaptı

Tesla şirketi , Amerika Birleşik Devletleri'nin güney kısmını etkisi altına almış olan Irma Kasırgası sebebiyle Florida'da yaşamını devam ettiren müşterilerinin  bu bölgeyi  çok daha kısa bir zamanda terk edebilmesi amacıyla yeni bir tane daha güncellemeye imzasını attı.

Can kaybının yaşanmaması amacı ile ilk başta Florida olmak üzre pek çok bölge hızlı bir şekilde boşaltılmaya devam edilir iken elektrikli durumdaki otomobil sektörünün liderlerinden Tesla şirketi, müşterilerinin  bu bölgeden kısa bir zaman içinde uzaklaşmasını sağlamak amacıyla araçlarına yeni bir tane yazılım güncellemesini yolladı.

Bir takım araç sahiplerinin bu bölgeden uzaklaşmak amacı ile araçlarının bataryalarının kapasitesinin yetersiz gelmiş olduğunu rapor etmesi üstüne harekete geçmiş olan Tesla şirketi, 60 kWh'lik bir batarya kapasitesine sahip bulunan araçları paylaştığı yeni bir güncelleme ile beraber 16 Eylül tarihine kadarki süreçte 75 kWh'lik batarya seviyesine çıkarttı.

Tesla şirketinin Florida'da yaygın bir şekilde kullanılan Model S ve  de Model X isimli otomobillerini kapsamakta bulunan bu güncelleme kullanıcıları  çok fazla sevindirirken, 75 kWh'lik bir kapasite içinse aracı satın alındığı esnada ek bir ücret istemekte bulunan Tesla'nın bu belirtilen işlemi ufak bir güncelleme ile yapabiliyor olması  bütün herkesi  çok şaşırttı.

The Verge şirketinin tarafından yapılmış olan açıklamaya göre  ise aslında bu araçlarda 75 KWH gücünde bir batarya yer alıyor, fakat bunun yalnızca %80'inin kullanılabilmesi amacı ile yazılımsal bir kısıtlamaya gitmiş olan Tesla şirketi, tam durumdaki kapasiteye geçmek amacıyla kullanıcılardan yaklaşık olarak 3.000 dolar civarında bir ücret istemekte.

tesla florida batarya güncellemesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.