Tesla Sayesinde Elektriğe Para Ödemeden Bitcoin üretimi Yapmakta

Sanal para madenciliği denildiği zaman genel olarak akıllara ekran kartları ve de bu iş için özel bir şekilde üretilmiş donanımlar gelmekte.

Tesla Sayesinde Elektriğe Para Ödemeden Bitcoin üretimi Yapmakta

Sanal para madenciliği denildiği zaman genel olarak akıllara ekran kartları ve de bu iş için özel bir şekilde üretilmiş donanımlar gelmekte. Pekala, sizlere elektrikli otomobil sayesinde herhangi bir şekilde elektrik parası ödemesi yapmadan madencilik yapılabildiğini söylesek?

Bir Tesla Model S modelinin kullanıcısı elektrikli otomobiliyle sanal para madenciliği gerçekleştirdiğini duyurup bu alan içerisinde fazlası ile ses getirmekte olan bir çalışmaya imzasını attı.

Bir  tane Tesla kullanıcısı Facebook platformunda yer alan Tesla Sahipleri grubu içerisinde gerçekleştirdiği bir paylaşımla, Model S otomobilini kullanıp sanal para madenciliği yapmakta olduğunu dile getirirken, hazırlamış olduğu teçhizatın görsellerini de açık bir şekilde paylaştı.

Madencilik işlemi içerisinde bileşenler tam yükte çalıştığından dolayı çok daha fazla güç tüketimi yapıldığı herkes tarafından bilinmekte. Tesla şirketinin 2017 senesinden önce alınmış olan araçları dahil eden, ücretsiz şarj programından faydalanan araç sahibi, süper şarj istasyonlarıyla aracını ücretsiz bir biçimde şarj edebilmekte.

Araç sahibi ise donanımı hangi sanal para birimini üretme amacıyla kullandığı konusunda açıklama yapmadı. Yabancı olan kaynakların tahminlerine bakılırsa sistemin günlük tüketimi olarak açıklanan 57.6 kWh elektrikle beraber araç 280 kilometrelik bir yol kat edebilmekte.

Elektriğin tamamen bedava olması, maalesefki sistemin komple kar edilmesini sağlamamakta. Çünkü, elektrikli otomobille sanal para madenciliğini yapılması herkesin bütün dikkatini çekmiş olsa bile, cevap beklemekte olan büyük soru işaretleri mevcut.

Pilin her gün boşaltılarak yeniden doldurulmasının araca verecek olduğu zarar ve de çok yüksek ısılara ulaşmakta bulunan donanımların oluşturacak olduğu riskler, benzeyen bir sistemi faaliyete geçirmeyi isteyen araç sahiplerinde çeşitli tedirginliğe sebep oluyor.

tesla bitcoin sanal para
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.