Telefonların Gümrükten Geçiş İzni Hakkında Önemli Değişiklik

Yurt dışından akıllı telefon satın alımlarında gümrükten geçiş izni son derece büyük bir önem taşımakta. Telefonların gümrükten geçişi ile ilgili olarak Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bazı değişiklikler yapıldı. Ayrıntılar haberimizde...

Telefonların Gümrükten Geçiş İzni Hakkında Önemli Değişiklik

Günümüzde akıllı telefonların yurt içinde satışının olduğu gibi aynı zamanda vatandaşlar yurt dışından ürün satın alıp Türkiye'ye getirebilmekte. Ancak tabii bunun bazı koşulları var. Mesela yurt dışına bağlı bir internet sitesinden alışveriş yapan kişi, telefon gelirken ülkeye gireceği için gümrük kontrolü ile karşılaşıyor. Ürünün gümrükten geçmesi için bazı koşullar bulunuyor. İşte bu koşullar hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bazı düzenlemeler yapıldı.

Artık telefon satın almak isteyen kişiler yurt dışından telefon getirmek istediklerinde birden fazla telefonu ülkeye sokamayacaklar. Yani bir kişi yurt dışından yalnızca bir adet telefon satın alabilecek. Eskiden bu konuda cezalı vergi karşılığında telefonun kullanıcıya teslim edilmesi konusunda bir kanun bulunmaktaydı ve bu husus bazı çelişkilere yol açıyordu. 

Öte yandan eğer bir kişi birden fazla telefonu gümrükten geçirmiş olsa dahi BTK tarafından da kendisine dur denilebilecek. BTK, gerekli müdaheleyi yapıp telefonu kullanım dışı hale getirebilecek.

teknoloji telefon yurt dışından birden fazla telefon satın alınabiliyor mu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
osman     2017-03-14 benim passaportuma kayıtlı 1 telefon bulunmakta.Bu değişiklik ile ben yurt dışından hiç telefon getiremiyor muyum yani 1 telefon yakınıma getirip baska bir pasaporta işletemiyor muyum ?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.