Telefon Ekranlarının Çizilmesi Hususu Tarihe Karışabilir !

Telefon ekranları bilindiği üzere çok çabuk çizilebilmekte. İşte bu sorunu giderebilmek amacıyla yeni adımlar geliştirildi. Artık telefon cam çizilmeleri tarihe karışabilir !

Telefon Ekranlarının Çizilmesi Hususu Tarihe Karışabilir !

Akıllı telefonlar günümüzde çok yaygın bir biçimde kullanılmakta ancak akıllı telefonlarda meydana gelen bazı sorunlar can sıkmakta. Örneğin telefonun ekranının çok çabuk çizilebilmesi en çok karşılaşılan sorunlardan. Üstelik telefon camı çizildiğinde tamir etmek epey masraflı oluyor. Gorilla Glass teknolojisi gibi pek çok cam koruma teknolojisi geliştirilsede henüz tam olarak ekranın çizilmemesi hususunda önemli adımlar atılamadı. İşte ProtectPax isimli yeni bir proje, telefonun ekranının çizilmesini engellemeye yönelik... 

Aslında söz konusu proje akıllı telefonlar için değil daha çok havacılık, uzay endüstrileri için planlanıyordu ancak akıllı telefonlar da bundan nasibini alabilir çünkü söz konusu teknoloji tüm cam yüzeyler için kullanılabiliyor. Geliştirilen proje bir sıvı cam niteliğinde diyebiliriz. Sıvı camı, akıllı telefon camının üzerine uyguluyorsunuz ve yaklaşık on dakika kadar bekliyorsunuz. Ardından telefonunuzun camı hiç olmadığı kadar sağlam oluyor. Sıvıyı uyguladıktan sonra bir süre beklenmesi gerekli çünkü o sıvının yüzeyde kuruması lazım. Kuruduktan sonra da artık işlev görmeye hazır hale geliyor. Söz konusu teknoloji telefonun çizilmesini, çatlamasını önlüyor.

Sıvının adeta bir jel kıvamında olduğunu, içerisinde yer alan titanyum dioksit nano parçacıklarına sahip olduğunu, bu sayede darbelere karşı korumada takviyede bulunduğunu ifade edebiliriz.

 

protectpax nedir sıvı cam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.