Teknolojinin Dev İsimleri Teröre Karşı Birleşme Kararı Aldı

Teknolojinin dev isimleri internet üzerinde terörü desteklemekte olan içeriklerin önüne geçebilmek amacı ile bir araya geldiler.

Teknolojinin Dev İsimleri Teröre Karşı Birleşme Kararı Aldı

Teknolojinin dev isimleri internet üzerinde terörü desteklemekte olan içeriklerin önüne geçebilmek amacı ile bir araya geldiler. Bu birlik içerisinde Microsoft ile birlikte Facebook ve de YouTube gibi teknolojinin dev isimleri yer almakta.

Microsoft ile birlikte Facebook, YouTube ve de  Twitter gibi  teknoloji devi olan şirketler teknoloji ve de internet dünyası içerisinde birbirlerine karşı  büyük bir üstünlük sağlamak amacı ile kıyasıya bir rekabetin içindeler. Fakat söz konusu  olan terörizm olunca bu firmalar aralarındaki rekabeti unutarak birlik olmakta fazlası ile başarılı durumdalar. Teknolojinin devleri son olarak ise teröre karşı yeni bir tane birlik kurmuş olduklarını da duyurdular.

Microsoft ile birlikte Facebook, YouTube ve de Twitter gibi teknolojinin devlerinin bir araya gelip kurmuş olduğu bu yeni birlik ise Global Internet Forum to Combat Terrorism ismini taşımakta. Global Internet Forum to Combat Terrorism’in ilk önceki maksadı ise internet üzerindeki terör yanlısı içerikleri  tamamen temizlemek. Aşırıcılığa ve de nefret söylemlerine kaçmakta olan içerikleri de tespit edebilecek bir yazılım geliştireceği duyurulan firmalar, bunun sayesinde terörü övmekte bulunan ve de ayrımcılığa sebep olan içerikleri tespit ederek hızlı bir şekilde temizleyecek. Makine öğrenme ve de yapay zeka alanlarında çok önemli çalışmalar yapmaya başlayan Microsoft şirketi ise bu yeni birlik içerisinde çok önemli bir yere daha sahip.

microsoft facebook twitter
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.