TeknoGündem İle Kaçırmamanız Gereken Haftanın 7 Önemli Teknoloji Haberi

Son bir haftada yaşanan en önemli teknoloji gelişmelerini TeknoGündem ailesi olarak derledik. Teknoloji meraklılarının kaçırmaması gereken en önemli 7 haberle başlayalım.

TeknoGündem İle Kaçırmamanız Gereken Haftanın 7 Önemli Teknoloji Haberi

Teknolojik gelişmelerin hızlı bir şekilde yaşandığı günümüz dünyasında hergün onlarca yeni icat, buluş ve yenilikle karşılaşıyoruz. TeknoGündem ailesi olarak artık haftalık olarak Top 7 haber listesini kullanıcılarımıza sunmaya karar verdik. İşte geride bıraktığımız hafta teknoloji alanında yaşanan en önemli 7 haber ve gelişme!

7-) Apple Watch İçin Getirilmesi Planlanan Kan Şekeri Takip Sistemi

Apple'ın kurucu CEO'su Tim Cook'un yıllardır hayalini kurduğu sistem nihayet Apple Watch ürünlerine getiriliyor. Sağlık alanında ciddi çalışmalar yürüten firma Apple Watch ürününde noninvaziv yollarla kullanıcısının kan şekerini takip edebilmesine olanak verecek olan yazılım teknolojisini geliştirdi.

Haberin detayı için: Tim Cook'un Apple Watch İçin Glikoz Takip Monitörü Hayali Gerçek Oluyor 

6-)  LG Firmasının OLED Ekranlara Geçiş Planı

Akıllı telefon üreticilerinin yavaş yavaş OLED ekran kullanımını hedeflediklerini Samsung'un Galaxy S8 modeli ile gözlemleyebilmiştik. Apple'ın iPhone 8 modeline de gelmesini beklediğimiz OLED ekran sistemini LG de V30 ve G7 modelleri ile birlikte getirmeyi düşünüyor. Yakın gelecekte OLED ekranların bütün amiral gemilerinde bulunacağını düşünüyoruz.

Haberin detayı için: LG V30 İle LG G7 Firmanın OLED Ekrana Sahip İlk Modelleri Olabilir

5-) Facebook İle Yemek Siparişi Dönemi Başlıyor

Sosyal medya devi Facebook, kendi sitesi üzerinde yemek sipariş verme imkanını kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor. Yalnız hemen heyecanlanmamak gerek. Şuan için sadece ABD merkezli getirilen bu özellik alt yapı sağlandığında ülkemizde de kullanılabilir.

Haberin detayı için: Facebook Üzerinden Yemek Sipariş Etme Özelliği Kullanıma Sunuldu

4-) 3D Yazıcı İle Kısırlık Sorunu Çözülebilir

Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucunda 3D yazıcı teknolojisi kullanılarak üretilen yumurtaların ilerde geliştirilerek kısırlık tedavisinde kullanılabileceğine dair ipuçları alındı.

Haberin detayı için: 3D Yazıcı İle Üretilen Yumurtalık Kısırlık Sorununu Ortadan Kaldırabilir

3-) Pes 2017 Mobil Sürümü Android ve iOS Platformuna Geldi

KONAMİ'nin popüler futbol oyunu Pes 2017 nihayet mobil cihazlar için yayınlandı. Fifa 2017 ile birlikte dünyanın en iyi futbol oyunu olarak bilinen PES 2017 oyununu artık akıllı telefonunuz üzerinden oynayabileceksiniz. Oyun uygulama mağazalarında ücretsiz olarak indirilebilirken oyun içi bazı özellikler için satın alım yapmanız gerekiyor.

Haberin detayı için: Sonunda PES 2017 Mobil Oyunu Geldi

2-) BIM PlayStation 4 Slim Satacak

PS4 Slim BİM mağazalarında daha uygun satışa sunulmaya hazırlanıyor. Stoklar ne kadar olacak bilinmez ancak 999TL gibi bir fiyata PlayStation 4 Slim sahibi olabilirsiniz.

Haberin detayı için: BİM, PlayStation 4 Slim Satmaya Hazırlanıyor

1-) ABD Başkanı Trump iPhone'unda Sadece Bir Uygulama Kullanıyor

Kim ne kadar merak eder bilinmez ancak ABD Başkanı Donald Trump'ın iPhone'unda sadece Twitter uygulamasını kullandığı öne sürüldü.

Haberin detayı için: ABD Başkanı Trump iPhone'unda Sadece Twitter Uygulamasını Kullanıyor

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.