Tehlike Tekrardan Hortlamaya Başladı

WhatsApp platformu içerisinde gezen tehlikeli olan linklere hiç durmadan yenileri ekleniyor.

Tehlike Tekrardan Hortlamaya Başladı

WhatsApp platformu içerisinde gezen tehlikeli olan linklere hiç durmadan yenileri ekleniyor. Son dakika gelişmesine bakılır ise geçmiş olduğumuz aylarda çok büyük bir tehlike saçmış olan virüslü bir link tekrardan paylaşılmaya başlamış oldu. Tehlikeli  olan bu virüs bütün bilgilerinizi de çalmayı hedeflemekte...

Dünya üzerindeki en büyük mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp içerisinde virüslü link tehlikesi tekrardan hortlamış bir durumda. Sahte bir tane URL'le hazırlanmış olan WhatsApp linki WhatApp platformunun yeni renklerinin kullanılabilir bir durumda olduğunu duyurmakta ve sizi değişik bir sayfaya yönlendirmekte. Yeni  gelen renklerin kullanılabilecek olduğunu gösteren link  ise sahte bir biçimde kril alfabesi ile oluşturulmuş olduğundan ötürü kullanıcıların dikkatini hiç bir şekilde çekmemekte.

Renkli durumda olan WhatsApp'ın masaüstü bilgisayarlar içerisinde kullanılabilir olduğunu göstermekte olan bu mesaj ise BlackWhats ismine sahip olan Chrome uzantısının sayfası üzerine bir yönlendirme yapıyor. Bu yönlendirilmiş olduğunuz uzantının puanları sahte bir biçimde yüksek tutulmuş olsa bile kişisel güvenliği tehdit etmekte olan öğeler içerdiği için Google  şirketinin tarafından sistem üzerinden hızlı bir şekilde  kaldırıldı. Uzantı sistem üzerinden kaldırılmış olsa bile aynı yöntem ile beraber yapılacak başka dolandırıcılıklar içinse tehlike hala bitmiş bir durumda değil ve de devam ettiğinden dolayı çok dikkatli olmak gerekiyor..

whatsapp virüs link
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.