TBMM'deki Güvenlik ASELSAN Tarafından Sağlanmakta

Türkiye Büyük Millet Meclisi, son dönemler içerisinde terör olaylarında sık bir şekilde kullanılan drone ve de insansız hava araçlarına karşın anti drone sistemleri ile birlikte donatıldı.

TBMM'deki Güvenlik ASELSAN Tarafından Sağlanmakta

Türkiye Büyük Millet Meclisi, son dönemler içerisinde terör olaylarında sık bir şekilde kullanılan drone ve  de insansız hava araçlarına karşın anti drone sistemleri ile birlikte donatıldı.

TBMM'ye yerleştirilmiş olan anti drone sisteminin, Aselsan şirketinin tarafından kamuya ait durumdaki alanlar ile ticari kısımların mikro ve mini boyutlarda yer alan insansız hava araçlarının yasal bir durumda olmayan faaliyetlerine karşı korunması amacıyla geliştirilmiş '' İHTAR '' ismine sahip hava savunma sistemi olduğu  açık bir şekilde öğrenildi.

AirportHaber platformunun  tarafından paylaşılmış olan bilgilere bakılırsa, meclis yerleşkesi içerisinde değişik noktalara konumlandırılmış olan anti drone veyahut bir başka ismiyle drone savarlar, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne yaklaşacak olan drone'ların basit bir şekilde fark edilip etkisiz duruma getirilmesini sağlıyor olacak.

Meclisin güvenliğini ise  en üst düzeyde tutmak amacı ile 150 tane personelin görev almış olduğu yeni bir kriz yönetimi merkezi oluşturulmuş olduğu ve de bu birimin 24 saat süresince güvenliğin sağlanması amacıyla görev başında bulunacağı da belirtilmekte.

Meclise yerleştirilmiş olan drone savarların görevi ise, helikopter ile birlikte drone gibi küçük durumdaki araçların meclis yerleşkesi üstündeki uçuşunu tespit edebilmek ve olanak var ise sinyal karıştırıcılar ile bunu engellemek.

Meclis’in korunabilmesi amacı ile uçaksavar veyahut  füze savar gibi cihazların getirilerek konulması da söz konusu değil. Zira bizler burada özgürlük ve de güvenlik dengesini tamamen eşitlemeye çalışmaktayız.

 

 

aselsan tbmm ihtar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.