Tarayıcı Üstünden Mining Yapmak Coinhive Sayesinde Basitleşecek

Kısa bir zaman öncesinde ünlü torrent sitelerinden Pirate Bay’in tarayıcı üstünden sanal para ve de mining yaptırmakta olduğu ortaya çıkmıştı.

Tarayıcı Üstünden Mining Yapmak Coinhive Sayesinde Basitleşecek

Kısa bir zaman öncesinde ünlü torrent sitelerinden Pirate Bay’in tarayıcı üstünden sanal para ve  de mining yaptırmakta olduğu ortaya çıkmıştı. Bu durum aslında ilk önce çok tepki çekmişti fakat şu sıralarda kabul görmeye başlamış gibi görünmekte. WordPress’e gelmiş olan Coinhive eklentisi ile birlikte bu durum daha da yaygınlaşmış olacak!

Sanal para edinme yolları içerisinde en sıra dışı çözümlerden bir tanesi tarayıcı üstünden mining yaptırma işlemleri oldu. İnternet sitelerine eklenmiş olan JavaScript eklentileri ile birlikte ziyaretçiler sayfa gezinmeleri esnasında mining işlemine de destek vermiş olmaktalar. 

WordPress için hazırlanmış olan Coinhive ismi verilen bir eklenti, WordPress tabanına sahip sitelere Javascript’i ile birlikte mining desteği de sunabiliyor olacak. Coinhive ile birlikte Monero kazma (mining) işlemleri yapılabilmekte. Coinhive ayrıca Crypto-Loot ile birlikte MineMyTraffic ve de JSEcoing gibi adlarla işbirliğine gitmeye başlayacak. WordPress için eklentisi de fazlası ile önemli.


Akıllı telefonlarda kablosuz güncelleme yayınlamış olan OTAMate firmasının CEO’su görevindeki Carl Whalley, tarayıcı üstünden mining işleminin websitelerinde çok bir kazanım olabileceğini belirtmekte. Whalley, bunun sayesinde websitelerini yormakta olan fakat önemli gelir kapısı halindeki reklamlara bağımlılığın da azalabilecek olduğunu ifade etti.

Google ile Facebook gibi firmaların bu sayede reklam ile ilgili gelirlerinin yarısından daha çoğunu da elde etmiş olduğunu vurgulayan Whalley’e bakılırsa bir sitenin trafiği ne kadar yüksek durumdaysa mining ile geliri de o kadar yüksek bir durumda olabilecek. 

tarayıcı coinhive mining
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.