Swarm İçerisindeki Dünya Rekorunu Türkiye Kırdı

Günümüzde artık pek çok kullanıcının yer bildirimi yapabilmek amacıyla tercih etmekte olduğu ilk uygulamaların arasında yerini alan Swarm ile beraber dünya genelinde yapılmış olan yer bildirimlerinin ( check-in ) sayısı tam olarak 10 milyarı geçti.

Swarm İçerisindeki Dünya Rekorunu Türkiye Kırdı

Günümüzde artık pek çok kullanıcının yer bildirimi yapabilmek amacıyla tercih etmekte olduğu ilk uygulamaların arasında yerini alan Swarm ile beraber  dünya genelinde yapılmış olan yer bildirimlerinin ( check-in ) sayısı tam olarak 10 milyarı geçti.

Bunun dahilinde yerel basında yer almakta olan haberlere bakılırsa, dünya üstünde en fazla yer bildirimi yapılmış olan ülkeler ile alakalı gerçekleştirilen araştırma sonrasında Türkiye’nin 2 değişik alanda rekora imza atmış olduğu da ortaya çıktı.

Swarm üzerinden elde edilmiş olan verilere bakılırsa, en fazla yer bildirimi yapılmış olan ülkeler listesinde 2013 senesi içerisinde Avrupa’da 1., dünya'nın genelinde ise 3. sırada yer alan Türkiye, geçmiş olduğumuz sene itibariyle liderliği de elde etmiş oldu.

Dünya'nın genelinde yapılmış olan yer bildirimlerinin 4'te birlik bölümü yani yaklaşık olarak 2 buçuk milyarı Türkiye üzerinden yapıldı. Bunun yanında ülkemizde en fazla yer bildirimi yapılmış olan konum, İstanbul Atatürk Havalimanı olarak görüldü.


İstanbul Atatürk Havalimanı içerisinde 1 milyon 547 bin 502 kişinin tarafından toplam olarak 7 milyon 105 bin 686  tane yer bildirimi gerçekleştirildi. Bu sayı her geçmiş olduğumuz gün çoğalmaya devam ederken, uygulama ile alakalı çok ilginç bir veri daha paylaşıldı.

Dünya'nın tamamında kullanıcıların yer bildirimi yapmakta olduğu en yüksek özellikteki konum Everest dağı olurken, en alçak olan  noktanın ise Lut gölü olarak görüldüğü tespit edildi.

swarm türkiye rekor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.