Süper Wi-Fi Teknolojisi Pek Yakında !

Adına Süper wi-fi denilen yeni bir wi-fi teknolojisi üzerinde Amerikalı ar-ge uzmanları çalışmaya başladı. Bu yeni internet bağlantısı bizlerin normal kullandığı wi-fi'den hem daha hızlı ve güvenli hem de daha hassas ve etkili.

Süper Wi-Fi Teknolojisi Pek Yakında !

Bir kullanıcının anlık konumunu saniyenin yüzde biri hızında belirleyen bir sistem geliştiren Massachusetts Institute of Technology (MIT) çalışanı bir grup araştırma görevlisi, bu geliştirilen teknoloji sayesinde Wi-Fi'ın geo-fencing (coğrafi sıralama) becerilerine bam başka bir boyut getirmeye hazırlanıyor. Ayrıca Süper Wi-Fi ile çok daha güvenli drone'ların önündeki engelleri kaldırabileceği düşünülüyor. Bilgisayar Bilimi ve Yapay Zeka Laboratuvar görevlilerinin hazırladığı bu teknolojik kablosuz bağlantı uygulaması yapım aşamasında Chronos diye isimlendiriliyor.


Uzmanların geliştirdiği bu sistem sayesinde artık wi-fi için bir internet modemi çevresinde olunması gerekmeyecek ve uydu otomatik olarak kullanıcının bağlantısına sinyal gönderecek.


Şimdilik yapım aşamasında olan ve sistem tam nokta atışıyla kullanıcıya ulaşıyor. İlk etapta kullanıcının tam noktasını değilde 10 santimetrelik bir alanı tahmin edebilecek olan ve bu alana sinyal gönderecek olan uydu, bu durumda bile tam verim sağlıyor. Zaten normal bir wi-finin 10 santimetrelik bir alanda çekim gücü tamken, uzmanlar bunu ilk adımda gerçekleştirdi. Ama hedefleri saniye saniye tam noktasına göndermek.


Hassas özelliğini buradan alan ve Süper Wifi, ev veya iş yerindeki çekim alanından çıktığında internetsiz kalan kullanıcıların bu derdine son verecek. Aynı zamanda sınırsız bir çekim alanına sahip olacağı için de kapsama alanına bir çok kişinin girmesini engellemesiyle de güvenli olacak. Artık wi-fi için şifre kullanmak isteğe bağlı olabilecek.


ABD sınırları içinde 1+1 apartmanda oturan birisi üzerinde yapılan deneyde başarı yüzdesi 94 ile yüzde yüze en yakın dilim oldu.


Sokakta yapılan deneyde ise Alış-veriş merkezinde olan bir kişinin internetle ilgili sorunsuzluğunun oranı ise yüzde 97 olarak görüldü.

süper wi-fi süper wifi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.