Süper Mario Run, Pokemon GO Oyununu Geçti!

Pokemon Go çılgınlığının zirve yaptığı bir dönemin ardından, Nintendo'dan dev bir adım daha geldi! Bir zamanların efsanesi Süper Mario oyunundan esinlenilen Super Mario Go, çıktığı ilk gün itibariyle rekorlara imza atmayı başardı!

Süper Mario Run, Pokemon GO Oyununu Geçti!

Apptopia adlı internet sitesi tarafından yayınlanan verilere göre Süper Mario Run oyunu, çıkış yaptığı ilk gün itibariyle 2,85 milyon indirme rakamına ulaşarak yeni bir rekora imzasını attı. Apptopia tarafından sağlanan bu veriler ışığında Nintendo'nun yaz günlerini kasıp kavuran Pokemon Go verileriyle karşılaştırıldığında ise arada büyük bir uçurum oluştuğu görüldü.

Buna göre, Pokemon Go ilk gün 900 bin indirme rakamına ulaşmışken Süper Mario Go ise ilk günde 2,85 milyon kez indirilerek Pokemon Go oyununu neredeyse üçe katladı! Ancak aradaki ufak bir ayrıntıyı belirtmekte ise fayda var ki o da, Pokemon Go çıkış yaptığı ilk gün bir çok ülkede indirilmeye açık değildi.

Bir çok kullanıcı ki aralarında Türkiye oyuncuları da dahil olmak üzere oyunu APK dosyasından indirmek zorunda kalmış ve Türkiye'de de büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmıştı. Ancak bu veriler istatistik kurumlarına ulaşmadığından aradaki farkın ne kadar büyük olduğu konusunda net bilgi vermek mümkün olmasa da resmi rakamlar baz alındığında Süper Mario Go, daha ilk günden Pokemon GO oyununu üçe katladı demek mümkün.

Süper Mario Go oyunu, indirmesi ücretsiz bir oyun olarak karşımıza çıktı. Tıpkı Pokemon Go gibi, ancak Süper MArio Go, ful sürümü oynamak için 26,99 TL civarında ekstra bir ödeme yapmak gerekiyor. Buna rağmen oyuncuların büyük beğenisini kazandığını gösteren Süper Mario Go oyununun, uzunca bir süre adından söz ettireceği aşikar. 

süper mario go pokemon go nintendo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.