Super Mario Run Nintendo’yu kurtaramadı!

Bir dönemin efsane atari oyunu Super Mario'nun mobil versiyonu Super Mario Run, kısa süre içerisinde 40 milyondan fazla indirildi ve rekor bir indirme sayısına ulaştı. Ancak buna rağmen yayıncı firma Nintendo'nun hisseleri düşüş eğiliminden kurtulamadı!

Super Mario Run Nintendo’yu kurtaramadı!

Sadece IOS platformunda yayınlanmaya başlanan ve yayınlandığı günden sonra 4 gün gibi kısa bir sürede 40 milyondan fazla indirme sayısına ulaşan Super Mario Run, Apple’ın online mağazası App Store’da en çok indirilen oyunlar arasına da girmeyi başardı. Ancak yayıncı firma Nintendo, bu başarıdan olumlu sonuç henüz alabilmiş değil. 

Nintendo’nun halka arz edilen hisseleri Super Mario Run oyununun piyasaya sürülmesinden bugüne toplam yüzde 14 oranında değer kaybetmesi, Super Mario Run bile Nintendo'yu kurtaramadı yorumlarına neden oldu.

Her 100 oyuncudan dördünün oyuna mali olarak girdi sağladığı Mobil veri analizi şirketi App Annie şirketinin paylaştığı verilerde görülmesine rağmen borsadaki bu düşüşün daha yüksek bir başarı beklentisi olması olarak yorumlanması mümkün. 4 günde 14 milyon dolar üzerinde gelir kazandıran oyun, bir şekilde Nintendo firmasını yükselişe geçirmeyi başaramadı. Bu da şirket yönetiminin pazarlama stratejilerinin yanlış olduğu yorumlarına neden oldu. 

Mario App Store’da negatif bir geri dönüş alıyor. Kullanıcılar talep edilen ücreti fazla bulduklarını söyleyerek oyuna ortalama 5 üzerinden 2.5 yıldız vermeyi seçti. 

Super Mario Run mobil oyunlarda sıkça uygulanan popüler “freemium” modelini tercih etmemişti. Bu modelde oyuncular oyun için ücret ödemezken, ek özellikleri açmak için satın alma yoluna gidiyor. Clash of Clans ve Clash Royale gibi popüler örneklerin senede 1 milyar dolar kazanç sağlayabildiği biliniyor.

super mario run nintendo
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.