Steve Jobs İmzasına Sahip Dergi İçin Rekor Bir Fiyat

Teknoloji dünyası içerisindeki en önemli adlardan biri olan Steve Jobs, öldükten sonrasında da değerini hiç bir şekilde kaybetmeyen kişilerden biri oldu.

Steve Jobs İmzasına Sahip Dergi İçin Rekor Bir Fiyat

Teknoloji dünyası içerisindeki en önemli adlardan  biri  olan Steve Jobs, öldükten sonrasında da değerini hiç bir şekilde kaybetmeyen kişilerden biri oldu. Yapmış olduğu yenilikler, söylemleri ve de sunumları derken şimdi ise imzası bile çok yüksek bir değer görmeye başlamış oldu. Steve Jobs’un seneler önce imzalamış olduğu bir dergi açık arttırma yolu ile satıldı.

24 Ekim 1988 tarihi içerisinde yayınlanmış olan Newsweek dergisi, açık arttırma yoluyla satıldı. Derginin kapağında da Apple şirketinin dahi yöneticileri arasında Steve Jobs bulunuyordu. Bu dergiyi de özel kılan şey ise, o sene henüz 33 yaşında bulunan Steve Jobs’ın dergiyi imzalamış ve de kendi yazısını kullanarak bir mesaj bırakmış olması idi.

Tarihe tanıklık etmekte olan bu dergi, Lotus Development Corp isimli yazılım firmasının eski sahiplerinden bir tanesi olan Denise Williams'ın tarafından açık arttırma yoluyla satışa çıkartıldı. 1.000 dolarlık bir fiyat ile başlamış olan açık arttırma 18 tane katılımlıcının mücadelesi sonrasında tam 50.587 dolar tutarındaki fiyat ile satıldı. Bu özel rakam, vergiler hariç tam 44 adet 256 GB kapasitesine sahip iPhone X modelinin parası etmekte.

Bu şekilde önemli bir tane dergi kapağının rekor bir fiyat ile satılmış olması da durumun gündeme gelebilmesini sağladı. Satın almış olan kişinin ise ismi açıklanmadı.  Yapılmış olan matematiksel hesap ise bu bahsi geçen derginin ve de imzanın manevi bir şekilde ne kadar daha değerli olduğunun bir işaretidir.

steve jobs dergi imza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.