Stephen Hawking Tespitleri ve Önerileriyle Teknoloji Gündemine Oturdu

Ünlü bilim insanlarından Stephen Hawking, bir dünya hükümeti kurulması gerektiğini düşünüyor. Sebebi ise teknolojinin kontrol edilemeyen gelişimi... Stephen Hawking'in gelişen teknoloji ile ilgili önlem alınmasını içeren açıklamaları haberimizde...

Stephen Hawking Tespitleri ve Önerileriyle Teknoloji Gündemine Oturdu

Teknoloji kuşkusuz giderek daha da inanılmaz bir hal alıyor. Son on yılda dahi teknoloji dünyasında adeta çığır açacak adımlar atıldı. Sürekli yapılan yeni icatlar, hali hazırda bulunan teknolojilerin geliştirilmesi bizleri inanılmaz bir noktaya getiriyor. Teknoloji, insanlık için çok büyük bir yarar sağlarken Stephen Hawking yinede bazı unsurlar ile ilgili olarak insanları dikkatli olmaya davet ediyor.

Ünlü bilim insanlarından Stephen Hawking, verdiği demeçte insanlığı adeta ürpertti. Çünkü teknolojinin gelişiminin insanlara büyük felaketler doğuracağını düşünen Stephen Hawking, nükleer savaş teknolojisini buna kanıt olarak gösterdi. Stephen Hawking, insanlığın kurtulabilmesi için mutlaka bir önlem alınması gerektiğini düşünüyor. Ünlü bilim adamı, önlem olarak ilk olarak aklına bir dünya hükümeti kurmanın geldiğini söylüyor ancak bu durum da farklı problemlere yol açabilir ve bunun o da farkında. Bilim adamı, teknolojinin kontrol edilmesi, tek bir güç altında dirayetle idare edilebilmesi düşüncesinde olsada bunun tiranlığa dönüşebileceğini ifade ediyor. Önümüzdeki süreç her ne kadar negatif gözüksede yinede olumlu düşünen bilim adamı ; İnsanların yaşama dirayetinin bunun üstesinden gelebileceğini, ancak çok dikkatli olunması gerektiğini kaydediyor. 

 

stephen hawking teknoloji
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.