Steam Yeniden Erişilebilir Durumda!

Dün itibariyle gelenekselleşen kış indirimlerine başlayan ve dünyada milyonlarda kullanıcı sayısına sahip olan dijital oyun platformu steam, indirimler sonrası oluşan aşırı yoğunluk nedeniyle ulaşılamaz hale gelmişti! Her ne kadar DDOS iddiaları bulunsa da steam tarafından doğrulanmış bir veri bulunmuyor.

Steam Yeniden Erişilebilir Durumda!

Türkiye'de de yüzbinlerce kullanıcısı bulunan dünyanın en büyük dijital oyun platformu steam dün itibariyle gelenekselleşen kış indirimleri uygulamasını başlattı. %50'den %85'lere kadar varan oranlarda devasa indirimlerin yapıldığı kış indirimlerinin başlamasından hemen sonra ise steam platformu aşırı yoğunluk nedeniyle kullanılamaz hale gelmişti.

Aşırı yoğunluk nedeniyle oluşan bu sorunun arkasında, daha başka nedenler olduğu da söylense de henüz kesinlik kazanmış değil. Bir hacker gurubu, Steam erişiminin kısıtlanması veya ulaşılamaz hale gelmesini kendi yaptıkları DDOS saldırısından kaynaklandığını üstenmiş olsalar da, Steam tarafından DDOS saldırısı olduğu bilgisi doğrulanmadı.

Steam erişiminin kısıtlandığı, ve hatta ulaşılamaz hale geldiği dakikalarda Steam Status isimli twiter hesabı üzerinden sunucuların çökmüş olabileceği şeklinde bir twit paylaşılmıştı. Paylaşılan verinin doğrulusu daha sonra anlaşılmış olsa da nedeni hakkında net bir bilgi bulunmuyordu. Ancak kış indirimlerinin yeni başladığı bu günlerde oluşan erişim sorununun aşırı yoğunluktan kaynaklandığı tahmin edilen veriler arasında. Her ne kadar bir hacker gurubunun DDOS saldırısı düzenlediğini belirtmiş olmasına rağmen bu bilgi Steam tarafından doğrulanmış değil. 

Uzunca bir süre, erişimin kısıtlı olduğu veya hiç erişim sağlanamayan Steam, uzunca bir sürenin ardından yeniden erişilebilir hale geldi. 

steam steam çöktü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.