Steam Üstünde Ne Kadar Aktif Kullanıcı Olduğu Açıklandı

Steam, çok uzun bir zamandır hızlı bir şekilde gelişen bir platform durumunu aldı ve de çevreye şu şekilde bir göz gezdirdiğimizde nerdeyse bu platform üstünde hesabı bulunmayan 1 tane oyuncu bile bulunmuyor.

Steam Üstünde Ne Kadar Aktif Kullanıcı Olduğu Açıklandı

Steam, çok uzun bir zamandır hızlı bir şekilde gelişen bir platform durumunu aldı ve de çevreye şu şekilde bir göz gezdirdiğimizde nerdeyse bu platform üstünde hesabı bulunmayan 1 tane oyuncu bile bulunmuyor. Özellikle  de ülkemizde yaşamakta bulunduğumuz kutulu oyunları bulma konusundaki zorluk ve bulabilsek bile fiyatının gereğinden çok daha yüksek durumda olması, Steam dijital oyun platformunu da biz oyuncular için adeta bir ilaç durumuna getiriyor. Çünkü, %90‘ları görmekte olan özel indirimler ile  birlikte satın alabilecek olduğunuz herhangi bir oyunu hemen indirip oynayabilme durumu, gelecek bir tarih içerisinde çıkışını yapacak bir oyunu daha önceden satın alarak sahip olduğunuz sistem üzerine indirerek, oyun çıktığı zaman oynayabilmek gibi çok önemli bir özelliği de bizlere sunuyor.

Elbette ki sunulmuş olan bu kadar çok özellik yalnızca bizim ülkemizde  de değil, tüm dünyada yer almakta. Bu neden ile Steam, oyuncu kitlesi içerisinde adeta vazgeçilmez bir oyun platformu durumunu almış oldu. Buradaki en ilginç bölüm ise, haberimize konuk olarak katılan bu oyun platformunun aktif durumda bulunan kullanıcılarının sayısı ve hatırı sayılır bir hız ile birlikte çoğalıyor olması. Paylaşılmış olan bir görsel içerisinde ünlü durumdaki dijital oyun platformunun aktif  durumdaki kullanıcı sayısı açıkça gösterildi. 2015 senesinin içinde en çok aynı anda açık  durumda bulunan oyuncuların sayısı 8.4 milyon taneyken, 2017 senesinin rekoru  da 14 milyon tane. Yalnızca bu bile değil, günlük olarak aktif  durumdaki kullanıcı sayısı tam olarka  33 milyon tane, aylık olarak aktif kullanıcıların sayısı da 67 milyon tane. Uzun bir zamandır piyasada bulunan PSN içerisinde bile dünyanın genelinde tam olarak 70 milyon  tane aylık aktif  durumdaki kullanıcı sayısı yer alıyorken, Steam‘in tam olarak 67 milyon taneye ulaşabilmiş olması gerçektende taktir edilmesi gereken bir başarıdır.

steam oyuncu sayısı oyun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.