Steam Tanrıları Dövüştürmekte Olan Oyun Sebebiyle Engellendi

''Fight Of Gods'' ismi ile tanrıları ve de dini figürleri dövüştürmenizi sağlamakta olan oyuna erişim sağlanmaması amacıyla Malezya'nın Hükümeti, Steam ismine sahip market uygulamasını yasakladığını açıkladı. Şu anda Malezya içerisinde Steam platformuna ulaşılamıyor.

Steam Tanrıları Dövüştürmekte Olan Oyun Sebebiyle Engellendi

''Fight Of Gods'' ismi ile tanrıları ve de  dini figürleri dövüştürmenizi sağlamakta olan oyuna erişim sağlanmaması amacıyla Malezya'nın Hükümeti, Steam ismine sahip market uygulamasını yasakladığını açıkladı. Şu anda Malezya içerisinde Steam platformuna ulaşılamıyor.

Steam üstünden satın alıp oynayabilmekte olduğunu ve Budda ile birlikte Anubis, Amaterasu ve de Hz. İsa'yı gibi dini bir figür ve Tanrıları dövüştürmekte bulunan Fight Of Gods oyunu sebebiyle Malezya'da Steam marketi tamamen yasaklandı. Malezya çoğunluk ile Müslümanların yaşamakta olduğu bir bölge olmasına karşın oyun hiç bir biçimde Hz. Muhammet'i resmetmemekte veyahut barındırmamakta. Oyunun yapımcıları  ise Malezya Hükümeti'nin kendileriyle hiç  bir şekilde iletişim kurmamış olduğunu, bu sebeple yasaklandığını bile haberleri izlerken öğrendiklerini açıklamışlar. 

Oyunun ise Malezya hükümetinin tarafından yasaklanmış olması Dünyanın tamamında pek çok tartışmaya neden oldu. Fakat Malezya hükümeti  ise oyuna erişimi yasaklamaya çalışma nedenlerinin, Malezya sınırları içerisinde pek çok değişik dinden insanların yaşamış olduğunu ve bu dinlere duymuş oldukları saygıdan ötürü oyunun kendi ülkelerinde satılma işlemine izin vermeyecekleri yönünde bir açıklama gerçekleştirdi. Tek başına bu oyunun engellenmesinin yerine Steam platformunun engellenmesinin nedeni ise, her ne kadar bu oyunun satışını durdurabilmeyi başarsalar bile, oyunu satın almış durumdakilerin Steam üstünden oyuna erişebilmeyi sürdürmesi şeklinde gösterilmiş. 

malezya steam fight of gods
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.