Steam Platformu Yeni Bir Tane Daha Rekora İmzasını Attı

Sizlere çok uzun bir süreden beri PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu ile ilgili haberleri aktarmaktayız. Bu haberler ise genel olarak oyunun kırmış olduğu rekorlar hakkında yer almakta.

Steam Platformu Yeni Bir Tane Daha Rekora İmzasını Attı

Sizlere  çok uzun bir süreden beri PlayerUnknown’s Battlegrounds  oyunu ile ilgili haberleri aktarmaktayız. Bu haberler ise genel olarak oyunun kırmış olduğu rekorlar hakkında yer almakta. PUBG devamlı bir şekilde oyuncu sayısını yükseltmeyi başarıyor. Satış ile ilgili rakamı 10 milyon taneye, aktif durumdaki oyuncu sayısı ise 1 milyon taneye çıkmayı başaran bu oyun, Steam platformu içerisinde de lider konumunda idi. Tabiiki de PlayerUnknown’s Battlegrounds oyunu kendini genişletmeye başladıkça, ilerletmeye başladıkça bu durum Valve şirketinin ekibine de yaramış oldu. Zira PUBG  oyununun sayesinde pek çok oyuncu aktif bir şekilde Steam platformuna geriye dönmeye başladı. Bunun sonrasında ise Steam platformu, aktif  olan anlık oyuncu sayısı konusunda yeni bir  tane rekor daha kırmış oldu.

Steam platformunun  istatistikleri sayfasında yer alan rakamlarına göre ise  platform, 15 Eylül 2017 tarihi içerisinde tam tamına 15 milyon tane oyuncuya aynı esnada ev sahipliğini yapmış oldu. 15 milyon tanelik olan aktif oyuncuların sayısı, Steam platformu için yeni bir  tane rekor. Tabiiki de  bu istatistikler sayfası içerisinde, profillerinde en azından 1 video oyunu yer alan kullanıcıların da bulunmakta olduğunu belirtelim. Yani boş durumdaki hesaplar, 15 milyon tanelik rakamın içinde yer almıyor. Bu ise, Steam platformunun PC üstünde aslında ne kadar popüler bir durumda olduğunu da göstermekte zaten.

steam valve pubg
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.