Steam Platformu Bu Defa Esip Gürledi

Steam çok önemli bir platform ve de günler geçtikçe bu platform misli hız ile büyümeyi sürdürüyor Bu şekildeki büyük bir platform üstünde hakimiyet kurmak ise bazı durumlarda gerçekten de çok zor olabiliyor.

Steam Platformu Bu Defa Esip Gürledi

Steam çok  önemli bir platform ve  de günler geçtikçe bu platform misli hız ile büyümeyi sürdürüyor Bu şekildeki büyük bir platform üstünde hakimiyet kurmak ise bazı durumlarda gerçekten de çok zor olabiliyor. Binlerce  sayıdaki yapımcı, yüzbinlerce  sayıdaki oyun tek bir yer içerisinde toplanınca Valve şirketi de bazen çok sert kararlar alabilmekte.

Valve  şirketi tek bir hamle ile  birlikte 173 tane oyunu sistem üzerinden attı. Bu aynı zaman içerisinde PC tarihinde gerçekleşen en büyük platform ban’larından biri oldu. Atılmış olan bütün oyunların tek bir tane  oyun firmasına ait olması ise işin en ilginç tarafı oldu. Silicon Echo Studios  şirketinin tarafından geliştirilmiş olan 173 tane  video oyununun hepsi mağaza üzerinden kaldırıldı.

İlk başta büyük bir haksızlık gibi görünüyor olabilir ancak inanın işin arkasında fazlası ile çok ilginç şeyler mevcut.

Temmuz ile Ağustos ayları içerisinde bağlantılı firmalardan bir tanesi olan Zonitron Productions şirketi tam 86 tane oyunu Steam platformuna sunmuş. Bu aynı zaman içerisinde platformun o aylar içinde bütün çıkış gerçekleştiren oyunlarının %10‘u gibi  fazlasıyla korkunç bir rakama denk gelmekte.

Firmanın böylece bu kadar fazla oyunu aynı anda piyasaya çıkartması ise gerçekten de  hiç bir şekilde akıl karı iş değil. Valve şirketide bu şekilde düşünmüş olacak ki bir araştırma gerçekleştiriyor ve olayı açıkça ortaya çıkarıyor.

Steam kartlarını toplayarak, bunları gri market üstünden satmakta bulunan yapımcılar oyunları da bu kartları toplayabilmek amacıyla kullanmaktalar. Kartların toplamdaki değerleri çok fazla olmasa bile ortada onlardan muazzam bir sayıda olduğundan dolayı elbette gerisi de gelmekte.

valve steam ban
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.