Steam Devrim Niteliğinde Kararla Oyun İncelemelerine Kısıtlama Getirdi

Steam platformunda değişiklik ! Steam'de bundan sonra her oyun sahibi inceleme yapamayacak. İnceleme puanlarını ücretsiz oyun sahipleri etkileyemeyecek. Haber ile ilgili detaylar...

Steam Devrim Niteliğinde Kararla Oyun İncelemelerine Kısıtlama Getirdi

Oyun dünyasında Steam oyuncular için büyük bir yer tutmakta. Bir oyun satın almadan önce Steam platformunda puanları inceleyip o şekilde satın alma imkanımız söz konusu. Oyunları kısa yoldan tek tıkla satın alma imkanı sunan Steam, aynı zamanda zaman zaman bazı oyunları ücretsiz sunmasıyla da dikkat çeken bir platform. Bu güne kadar oyunlara kampanya, promosyon kodu sayesinde ücretsiz sahip olanlar tıpkı ücretli satın alanlar gibi puanlar verebiliyor, incelemeler yapabiliyorlardı ancak artık bu durum değişti. Valve tarafından yapılan açıklamaya göre Steam platformunda çeşitli değişikliklere gidildi.

Elimize ulaşan bilgilere göre Steam platformunda bundan sonra ücretsiz oyun sahipleri inceleme puanlarını etkileyemeyecekler. Tabii yine görüş belirtmeleri söz konusu olacak ancak insanlar sadece ücretli satın alanların incelemelerini dikkate almış olacaklar. Valve tarafından böyle bir değişikliğe gidilmesinin gerekçesi olarak ücretsiz sahip olanların yanlış yorumlar yapmaları, samimi olmamaları gösteriliyor. Bu elbette oyun dünyasında kısa süreli bir ikilik doğuracaktır. Neticede şimdiye kadar ücretsiz sahip olanların herhangi bir ayrımcılık görmemesi, bundan sonra son bulacak.

steam oyun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.