Steam Artık Durdurulamamakta

Steam ile ilgili artık söylenebilecek daha fazla bir şeyde kalmadı. Daha da doğrusu, onu tanımlayabilmek için size çok uzun anlatmaya da gerek olduğunu düşünmemekteyiz.

Steam Artık Durdurulamamakta

Steam ile ilgili artık söylenebilecek daha fazla  bir şeyde kalmadı. Daha da doğrusu, onu tanımlayabilmek için size çok uzun anlatmaya da  gerek olduğunu düşünmemekteyiz. Geçtiğimiz günler içerisinde gerçekleştirilen bir etkinlik kapsamında, Valve şirketi paylaşmış olduğu verilerle bütün rakiplerine de adeta parmak ısırttı.

Steam  tam olarak 33 milyon tane aktif günlük kullanıcısı ve de 67 milyon  tane aktif aylık kullanıcıyı bünyesinde barındırmakta. Pekala, bu inanılmaz durumdaki rakamlar niçin bu kadar çok önemli?

Eğer gözlerimizi birde PC platformundan çevirerek, asıl işi oyun durumunda olan konsollara çevirmeye başlarsak, fazlası ile ilginç verilerle karşılaşmış oluyoruz.

Sony  şirketinin tarafından paylaşılmış olan rakamlara göre ise PlayStation Network aylık olarak 70 milyon tane aktif kullanıcıyı barındırıyor. Öte yandan Xbox Live içerisinde ise bu rakam  tam olara 53 milyona kadar düşmekte.

Yani buda demek oluyorki Steam artık Xbox Live"ı sollar iken, çok kısa bir zaman içinde PSN"i de geçecek olduğunun sinyallerini vermekte. Elbette  ki ilginç  durumdaki veriler burada sınırlı kalmıyor. Steam üzerinde Ocak 2016 itibari ile ödeme gerçekleştiren tam tamına 27 milyon  tane yeni kullanıcı bulunmakta.

Öte yandan geçtiğimiz aylar içerisinde tam 14 milyon  tane kullanıcı aynı zamanda Steam üzerinde aktif olarak fazlasıyla önemli bir rekora daha imzalarını atmış oldular.

Artık rahatlıkla şunu söyleyebiliriz: Steam Dünya"nın hakimi olmaya hazırlanıyor!

steam sony kullanıcı sayısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.