Spotify'a Göre Apple Gibi Dev Şirketler Gücünü Kötüye Kullanıyor!

Spotify'in Google ve Apple'a karşı oldukça ağır suçlamalarda bulunurken dijital müzik imkanı sunan şirketin eleştirilerine Deezer ve Rocket Internet firmaları da destek çıktı.

Spotify'a Göre Apple Gibi Dev Şirketler Gücünü Kötüye Kullanıyor!

Büyük teknoloji şirketleri arasında yaşanan tartışmalara bir yenisi daha eklendi. Online müzik dinleme servisi Spotify'a göre Apple ve Google gibi dev firmalar piyasadaki güçlerini kullanarak nispeten küçük ölçekli diğer şirketleri oldukça zor durumda bırakıyor. Spotify'nin bu yorumu Deezer ve Rocket Internet firmaları tarafından da oldukça destek gördü.

Spotify, Deezer ve Rocket Internet firmaları görünüşe göre Apple ile aralarında olan sorunun peşini bırakacak gibi durmuyor. Avrupa pazarında Apple'ı zor durumda bırakmak olarak nitelendirilen bu üçlü birleşme Apple'ın rekabet kuralları içinde hareket etmediğinden oldukça rahatsız. Bu görüşü savunan şikayet dosyasını hazırlayan üç firma özellikle şikayetlerinde "Platformlar ve kullanıcılar arasında etkileşime yön veren spesifik kuralların çiğnenmesi" terimi fazlaca dikkat çekiyor.

Spotify, Deezer ve Rocket Internet firmalarının şikayetlerinin daha fazla detayı şimdilik bilinmiyor. Şikayette belirtilen gücün kötüye kullanılması ibaresiyle tam olarak neyin kastedildiği de halen bilinmiyor.

Apple ile Spotify arasında geçmişten kalan bazı sıkıntılar da bulunuyor. Daha önce de Spotify Apple'a karşı farklı bir suçlama yönelterek firmanın geliştiricilere sunmuş olduğu imkanların oldukça kötü olduğunu belirtmişti. O dönem Apple bu suçlamaların çoğunun yalan çoğunun da dedikodudan ibaret olduğunu belirtmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.