Spotify Ücretsiz Üyelere Sponsorlu Şarkılar Dinletecek!

En büyük online müzik şirketi olan Spotfiy ücretsiz üyelere sponsor şarkılar dinletecek. İşte tüm detaylar.

Spotify Ücretsiz Üyelere Sponsorlu Şarkılar Dinletecek!

Rekor bir büyüme gerçekleştiren ancak gelirlerini bir türlü arttıramayan Spotify ücretsiz üyeleri için yeni yollar aramaya devam ediyor. Ortaya çıkan son habere göre Spotify ücretsiz üyeleri için sponsorlu içerikleri dinletecek.

Spotify'ın şimdilik test ettiği "Sponsor Şarkılar" özelliği kısa bir süre içinde ücretsiz kullanıcılara sunulacak. Spotify'ın bu içerikleri kullanıcılarına nasıl sunacağı büyük bir merak konusuyken içeriklerin takip edilen listede en üste konumlandırılacağı ortaya çıktı.

Müzik yapım şirketleriyle ücretsiz Spotifty üyeleri sayesinde sıkça Spottify'la  çatışma yaşıyorlar ve şirketler Spotify'a bu üyelik türünü kaldırmaları yönünde baskılar yapıyordu. Şirketlerin Spotify'a yönelik bu yoğun baskıları sonucunda Spotify ücretsiz üyeliğe sahip kullanıcıları için yeni yollar deniyor.

Son olarak ücretsiz üyelikler için sponsorlu şarkılar seçeneğini düşünen Spotify bu seçeneği hem mobilde hem de masaüstü sürümünde gösteriyor. Son olarak bazı ücretli kullanıcılara da bu seçeneği gösteren Spotify'ın bu seçeneğini ücretli kullanıcılar masaüstünde Ayarlar > Gösterim Seçenekleri'nden mobilde ise Ayarlar > Sponsorlu İçerik kısmından kapatabiliyor.

Finansman olarak zor durumda kalan Spotify'ın bu hamlesiyle birlikte gelirlerinin artması bekleniyor. 140 milyon aktif kullanıcıya sahip olan Spotify aynı zamanda 390 Milyon dolar zarar ettiğini açıklamıştı. 2017 yılı içinde borsaya açılmak isteyen Spotify'ın bu borçlardan kurtulması bekleniyor. 

spotify sponsor içerik online müzik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.