Spotify Hızla Büyümeye Devam Ediyor 140 Milyon Kullanıcı Barajı Geçildi

Bugün için dünyanın en büyük popüler çevrim içi müzik servisi olarak yayınını devam ettiren Spotify, aktif kullanıcı sayısını günden güne arttırırken şuan için 140 milyondan fazla güncel kullanıcıya sahip olduğu açıklandı.

Spotify Hızla Büyümeye Devam Ediyor 140 Milyon Kullanıcı Barajı Geçildi

Popüler müzik servisi Spotify hızlı büyümeye devam ediyor. Son yıllarda ülkemizde de gittikçe kullanımını arttıran Spotify, daha önce Apple Music ile ciddi bir rekabet içerisine girmiş ve bazı hukuksal sorunlarla karşı karşıya kaldığı dönemler de olmuştu. Neyse ki en büyük çevrim içi müzik servisi Spotify yönetiminde de bazı değişimlere gitmiş ve yenilenen yüzü ile kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmişti.

2016 yılını aktif olarak 100 milyon kullanıcı sayısı ile kapatan Spotify, aradan geçen süre sonrasında %40 büyüme oranını yakalayarak güncel kullanıcı sayısını 140 milyon seviyesine çıkarmayı başardı.

Online çevrim içi müzik servisi Spotify, aktif olarak 150 milyon kullanıcısının 50 milyonundan fazlası ücretli abonelik ile sistemde kayıtlı olduğunu belirtirken ücretli kullanıcı sayısı Apple Music servisinde ise 27 milyon civarında kaldı. Aynı zamanda Spotify servisinin içeriğinde 30 milyondan fazla şarkı bulunduğuna da yer verildi.

Yayında olan diğer müzik servislerinden daha uygun fiyatla kullanıma sunan Spotify bu nedenledir ki kullanıcıların ilgisini daha fazla çektiği aşikar. Bunun yanında servisin kullanım kolaylığı da kullanıcıların ilgisini bir tık daha kendisine çekmeyi başarmasında dieğr etken olarak söylenebilir.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.