Spor Yapmadan da Zayıflayabilirsiniz

İnsanlığın çok uzun bir zamandır kesin bir şekilde çözülemeyen derdi olarak öne çıkan şişmanlığa bir çözüm bulunmuşta olabilir. Bilim insanlarının geliştirmiş olduğu bantlar bölgesel yağ yakımı konusunda çok önemli katkılarda bulunmakta.

Spor Yapmadan da Zayıflayabilirsiniz

İnsanlığın çok uzun bir zamandır kesin bir şekilde çözülemeyen derdi olarak öne çıkan şişmanlığa bir  çözüm bulunmuşta olabilir. Bilim insanlarının geliştirmiş olduğu bantlar bölgesel yağ yakımı konusunda çok önemli katkılarda bulunmakta.

Obezite aslında insanlık için  çok uzun dönemlerden bu zaman kadar çözülememiş en büyük problemlerden bir tanesi. Aşırı bir şekilde yağlanma insanı hemen hemen  her açıdan olumsuz bir şekilde  etkileyen durumdur. Bu durumlar için yapılmış olan bilimsel çalışmalardan en yeni olan, bu sorunu çözebilmek ile ilgili fazlasıyla iddialı.

Columbia Üniversitesi içerisinde gerçekleştirilen bir araştırma sonucunda geliştirildiği açıklanan deri bantlarının sayesinde vücudunuzda yer alan yağlardan kurtulmanız olanaklı gibi gözükmekte. İnsanlarda yer alan 2 çeşit yağdan beyaz renkli olanı çok olan enerjiyi depolar iken kahverengi olanda  vücuda ısı sağlamak amacıyla yağ yakmakatadır.

Yeni doğan insanlarda bu kahverengi yağın oranı çok daha fazla durumdayken yetişkinlik dönemi içerisinde kahverengi yağ dokusu  çok büyük  bir oranda kaybolmaktadır. Bilim adamları senelerdir erişkinlerin beyaz yağ dokularını kahverengi bir yağ dokusuna çevirmek amacı ile çalışmalar yürütmeye devam ediyor.

Bu konuda gerçekleştirilmiş olan medikal çözümlerin neredeyse hepsinin yan etkileri veyahut acısının bulunduğunu belirtmekte olan bilim adamlarından Li Qiang, bulmuş oldukları deri bantları ile bu durumun tamamen acısız ve yan etkisiz bir şekilde çözülecek olduğunu da düşünüyor.

Obez  olan fareler üstünde başarıyla sonuçlanmış olan bu bantların insanlar üstünde denenmesi amacıyla çalışmalar devam ediyor.

spor zayıflama obezite
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.