Sphero Şirketi Mini Bir Akıllı Top Duyurusu Yaptı

Sphero isimli akıllı topun artık bir tanede küçük kardeşi mevcut, onun adı ise şaşırtmayacak bir biçimde Sphero Mini. Pinpon topunun boyutlarında bulunan bu sevimli durumdaki akıllı oyuncak yeni ve de özel uygulamasıyla beraber sunulmakta.

Sphero Şirketi Mini Bir Akıllı Top Duyurusu Yaptı

Sphero isimli akıllı topun artık bir tanede küçük kardeşi mevcut, onun adı ise şaşırtmayacak bir biçimde Sphero Mini. Pinpon topunun boyutlarında bulunan bu sevimli durumdaki  akıllı oyuncak yeni ve  de özel uygulamasıyla beraber sunulmakta.

Bu yeni  duyurulmuş olan akıllı top, orijinal durumdaki Sphero gibi iOS veyahut Android tabanına sahip akıllı telefonunuzu kullanıp istemekte olduğunu yere yuvarlayabilecek, istediğiniz gibi programlayabilecek ve de kolayca oyun oynayabileceksiniz. Ürünü yönlendirebilmek içinde Face Drive ile birlikte Tilt, Slingshot ve de  Joystick olmak üzre 4 tane farklı seçenek sunulmakta.

Bu seçeneklerin arasında ise en dikkat çekici durumda bulunan Face Drive desek hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır. Bu mode içerisinde yüz tanıması yazılımıyla kullanıcıların yüzleri taranmakta ve de  gülümseme veyahut  kaşları çatma şeklindeki temel ifadeler belirlenmekte. Daha sonrasında ise bu ifadeler direktif bir şekilde yorumlanıyor. Mesela gülmüş olduğunuzda top ileriye doğru hareket etmekte. Uygulamanın bu bahsi geçen ifadeleri kayda geçirmiş olduğu fakat gizlilik için herhangi bir  şekilde veri kaydı yapmamakta olduğunun altı çizilmekte.


Slingshot isimli modunu kullanıpta akıllı topunuzu bowling topu şeklinde kullanabilmektesiniz. Ürün ayrıca hali hazırda bu mod ile ilgili küçük lastik aksesuarlarla beraber gelecek. Öte yandan yeni sanal oyunlarında sunulmuş olduğunu belirtelim. Firmanın çocukları da robotik ve kodlama ile ilgili yetiştirme hedefinin doğrultusunda, bu ürünün içinde Spark uygulaması ile kodlama deneyimi edinilecek olması sağlanıyor.

Büyük olan model kadar dayanıklı durumda bulunan bu yeni topu su veyahut toprağa sokmakta hiç bir şekilde iyi bir fikir olarak gözükmüyor. Batarya zamanı da 45 dakikayla en fazla 1 saatin arasında. Şarj işlemi de micro USB ile birlikte sağlanmakta.

Yurt dışında satış işlemlerine başlanan Sphero Mini modeli, 50 dolar tutarındaki bir fiyat etiketine sahip durumda.

sphero sphero mini ios
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.