SpaceX'in Uzay Giysisi Elon Musk Tarafından Paylaşıldı

Çağımız içerisinde Tony Stark olmaya yakıştırılmaya başlanan Elon Musk, Instagram hesabının üstünden SpaceX'in uzay giysisine ait olan ilk fotoğrafını paylaşıp çok büyük bir heyecan yaratmış oldu.

SpaceX'in Uzay Giysisi Elon Musk Tarafından Paylaşıldı

Çağımız içerisinde Tony Stark olmaya yakıştırılmaya başlanan Elon Musk, Instagram hesabının üstünden SpaceX'in uzay giysisine ait olan ilk fotoğrafını paylaşıp çok büyük bir heyecan yaratmış oldu. Musk ayrıca, önümüzdeki günler içerisinde daha çok fotoğraf paylaşacak olduğunu da ifade edip heyecanı daha yüksek tutmaya devam ediyor.

NASA'nın tarafından astronotlara hazırlanmış olan uzay giysilerinin fazlası ile iri görünüşünün tam tersine SpaceX şirketinin modeli fazlası ile hafif ve de çok rahat gözükmekte. Diğer taraftan bu giysinin kullanım maksadının çok değişik olduğunu baştan söylememiz gerekli. Elon Musk’ın ayrıca 2 vakum basıncı amacıyla test edilmeye başlandığını belirttiği  bu giysi, geleneksel hale dönen beyaz renge sahip. Öte yandan giysinin görünüm ve  de işlev dengesini saplayabilmek amacıyla fazlası ile zorlu bir süreçten geçilmiş olduğuna da dikkatler çekiliyor.

Musk öte yandan, şu anda firmanın yeniden kullanılabilir  durumdaki Dragon Capsule uzay aracı içerisinde bu giysinin astronotların tarafından giyilip giyilmeyecek olduğu ile ilgili olarak herhangi bir detay vermemekte. Basınç giysilerinin  ayrıca uzay yürüyüşü amacıyla değil, taşıma esnasında kapsül basıncı düşürüldüğü zaman giyilmek amacıyla tasarlanmış olduğunun da altını yeniden çizelim. Giysilerin öte yandan NASA'nın astronotları tarafından SpaceX şirketinin insanları Uluslararası Uzay İstasyonu’na getirerek götürmeye başladığı zaman ticari mürettebat programı amacıyla giyilecek olduğu ise kesin.

 

elon musk spacex nasa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.