SpaceX ve Elysium Space Ortaklığı Ölünce Küllerinizi Uzaya Gönderecek!

Teknoloji hemen her alanda müthiş bir gelişim kat ederek bizlere geniş imkânlar sunmaya devam ediyor. Buna ölümü dahil eden firmalardan birisi ise CEO koltuğunda Elon Musk'ın oturduğu Space X oldu. İlginç projeleriyle ilgi odağı olan şirketin öldüğünüzde yakılan küllerinizi uzaya çıkaracak projesinde ortağı ise Elysium Space şirketi oldu.

SpaceX ve Elysium Space Ortaklığı Ölünce Küllerinizi Uzaya Gönderecek!

SpaceX ve Elysium Space ortaklığında geliştirilen projenin bilhassa Astronomiye meraklı kişiler tarafından bir hayli tutulacağı düşünülüyor. Ki şu sıralar 100 kişinin erkenden bu hizmeti almak için kayıt yaptırdıklarını belirtelim. Öldükten sonra yakılıp küllerinizi uzaya göndermenin fiyatı ise 2.490 $ yani Türk Lirası karşılığıyla yaklaşık 9.000 TL'ye tekabül ediyor.

Elysium Star II projesi olarak hayata geçecek olan bu misyonun her yıl düzenli olarak tekrarlanacağı ve hizmeti satın alanların küllerinin uzaya çıkacağını söylemek mümkün. İki yıl sürecek bir alçak yörünge uçuşuyla külleriniz bir SpaceX Falcon 9 roketinin haznesinde dünyayı güneşe paralel olarak turlayacak. İki yılın ardından ise Falcon 9 roketinin atmosfere girerek yanacağı belirtiliyor.

Space X ve Elysium Space şirketleri bu hizmeti 2.500 $ karşılığında alan kişilere aynı zamanda mobil cihazlardan takip şansı sunacak. Yani iOS ve Android tabanlı cep telefonundan küllerinizi taşıyan Falcon 9'un yörüngesini, bulunduğunuz lokasyondan geçişini görebileceksiniz. Bu veriler anlık olarak kullanıcılara aktarılacak. NASA uzay araştırmalarına roket geliştirme kapsamında ara vermişken en çılgın fikirleriyle ortalığı kasıp kavuran Space X yine ilgi odağı olmayı başarıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.