SpaceX Şirketi Falcon Heavy İçin Fırlatmayı Erteledi

SpaceX şirketinin tarafından test için fırlatmasının Aralık ayının sonunda yapılması planlanmakta olan Falcon Heavy roketi için ertelemenin kararı çıkmış bir halde.

SpaceX Şirketi Falcon Heavy İçin Fırlatmayı Erteledi

SpaceX  şirketinin tarafından test için fırlatmasının Aralık ayının sonunda yapılması planlanmakta olan Falcon Heavy roketi için ertelemenin kararı çıkmış bir halde. Pekala, SpaceX  şirketinin Falcon Heavy isimli roketi göklere ve de ötesine tam olarak ne zaman çıkmış olacak?

SpaceX şirketi yeni test fırlatması amacıyla Ocak ayına işaret etmekte. Bu açıdan asıl olarak çok büyük bir gecikmeden bahsetmekte olanaklı değil. Bu ayda, roketin statik bir ateşleme testinin yapılacak olduğu söyleniyor. Bu testte ilk defa Falcon Heavy’de yer alan 27 tane Merlin motorunun eş zamanlı bir şekilde ateşlenmesi denenmiş olacak. Testin ise  Kennedy Space Center’da yapılacağını da not olarak düşmekte yarar var.

Bu senenin ilk günlerinde Elon Musk, Falcon Heavy roketinin 27 tane yörünge sınıfı motorunun eşzamanlı bir şekilde ateşlenmesine ihtiyaç duymakta olduğunu ve pek çok şeyin yanlış gidebilecek olduğunu ifade etmişti. İlginç olan bir bilgi de, Falcon 9  isimli roketin güçlü durumdaki kardeşinin, önümüzdeki ay Apollo 11’in fırlatılmış olduğu yerden Musk'a ait olan Tesla Roadster  isimli otomobili David Bowie’nin söylediği Space Oddity şarkısını çaldığı esnada yola çıkacak bulunması. Öte yandan CEO, eğerki roket Mars yolculuğu esnasında patlamaz ise otomobilinin derin uzay içerisinde bir milyar sene boyunca kalacak olduğunu tahmin etmekte.

Bakalım, 2 tane Falcon 9 çekirdeğinden gücünü alacağı açıklanan roketin yolculuğu  tam olarak nasıl geçecek?

spacex falcon heavy elon musk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.