SpaceX Şirketi Bir Tane Daha Falcon 9'u Gönderdi

Elon Musk liderliğinde sektörde yer alan SpaceX şirketi, bu senenim 14. Falcon 9 isimli roketinin fırlatmasını büyük bir başarı ile gerçekleştirdi.

SpaceX Şirketi Bir Tane Daha Falcon 9'u Gönderdi

Elon Musk liderliğinde sektörde yer alan SpaceX şirketi, bu senenim 14. Falcon 9  isimli roketinin fırlatmasını büyük bir başarı ile gerçekleştirdi. Kaliforniya’da yer alan Vandenberg Hava Kuvvetlerinin Üssü’nden fırlatılmış olan  bu roket, yörüngeye tam 10 tane Iridium uydusunu taşımış oldu.

Firma, Iridium  isimli iletişim uyduları amacı ile bu şekilde 3. görevini de başarıyla bitirmiş oldu. Daha çok görevle beraber, iletişim sağlayıcınında Iridium NEXT isimli uydu ağının bitirilebilmesi planlanmakta. Firma öte yandan, bu görev amacı ile kullanmış olduğu Falcon 9 ismine sahip roketinin ilk aşamadaki iticisini de tamamen kurtarmış bir halde. Pasifik Okyanusu içerisinden kullanılmış olan roket farklı bir görevde yeniden kullanılmak amacı ile elden geri dönüştürülmüş olacak.

Uzay firması, 11 Ekim tarihi içerisinde farklı bir tane Falcon 9 roketinin fırlatmasını daha daha gerçekleştirmiş olacak. Bu defa ise EchoStar ve  de SES firmalarının ortak yüksek güce sahip iletişim uyduları yörüngeye taşınmış olacak. Bu bahsi geçen fırlatma da Florida’da yer alan Kennedy Uzay Merkezi içerisinden gerçekleştirilmiş olacak. Görev esnasında 2. defa kullanımı yapılacak yenilenmiş bir  tane Falcon 9 isimli roket ilk aşamadaki iticisinin kullanılacak olduğunu da belirtmekte büyük bir yarar var.

spacex falcon 9 elon musk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.