SpaceX En Büyük Roketini Uzaya Gönderecek!

Kısa bir süre sonra Mars'a seyahat gerçekleştirmeye başlayacak olan SpaceX şimdi de en büyük roketini uzaya göndermeye hazırlanıyor.

SpaceX En Büyük Roketini Uzaya Gönderecek!

Uzaya gönderdiği roketlerle adından sıkça söz ettiren SpaceX firması 2018 yılında marsa ilk ziyaretçilerini götürmek için gün sayarken bir diğer yandan da bu roketin yola çıkması için son hazırlıklarını yapıyor.

SpaceX'in envarterinde bulunan en büyük roket olan Falcon Heavy 2018 yılında Mars'a gitmeden önce üzerinde son testler devam ediyor.

Takipçilerinden gelen yoğun sorular ve Falcon Heavy'nin belirtilen tarihte hazır olmayacağı yorumları üzerine Twitter üzerinden açıklama yapan SpaceX CEO'su Elon Musk planlanan tarihte Facon Heavy'nin seyahatinin gerçekleşeceğini açıkladı.

falcon-heavy

SpaceX'in en büyük roketi olan Falcon Heavy'nin tüm parçalarının üç ay içinde Cape Canaveral Uzay Üssü'ne getirilecek ve sonrasında parçalar birleştirilip çeşitli testler tamamlanacak.

Yapılacak olan testlerin ardından SpaceX Falcon Heavy'yi Mars'a gönderecek. Bakalım SpaceX Falcon Heavy roketinde başarılı olacak mı ?

 

spacex falcon heavy elon musk mars
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.