Sosyal Medyayı Sallayan Yeni Akım Mannequin Challenge

Sosyal medyada hızla yayılan ve günlük hayatın donması olarak bilinen Mannequin Challenge akımının etkileri giderek büyüyor. Bu akıma son olarak ise, Portekiz Milli Takımı da katıldı.

Sosyal Medyayı Sallayan Yeni Akım Mannequin Challenge

Sosyal medyada yeni bir akım başlıyor! Son zamanlarda ortaya çıkan internet akımı Mannequin Challenge, giderek yayılmaya devam ediyor ve son olarak futbol dünyasından birçok kulüp de bu akıma dahil olmuş durumda.

YENİ SOSYAL MEDYA AKIMI MANNEQUİN CHALLENGE NEDİR?

Mannequin  manken anlamına geliyor. Bu yeni akım Amerika'nın Florida'daki Edward H. White Lisesi'nde başladı. Daha sonra bu akım hızla dünyanın dört bir yanına yayılarak Mannequin Challenge (meydan okuma, düello) haline dönüşerek sosyal medyada sıkça yer almaya başladı. Bu akımda kişiler müzik sesi eşliğinde hareketsiz bir şekilde duruyor. Mannequin'in kelime anlamının manken olduğu düşünülürse 'cansız manken' duruşu diye de yorumlanabilir. Paylaşılan videolarda çoğunlukla Rae Sremmurd’un “Black Beatles” şarkısı kullanılıyor.

ÜNLÜ KULÜPLER DE DAHİL OLDU:

Juventus, Dortmund, Liverpool, Manhester City gibi kulüplerin yanı sıra Portekiz ve Brezilya Milli Takımları da çektikleri Mannequin Challenge videolarını sosyal medyada paylaştı.

 

Mannequin Challenge Portekiz Milli Takımı Sosyal Medya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.