Sony Xperia XZ Premium Serisi İle 960 FPS'lik Bir Video Resitali Sunuldu

Sony birçok markaya göre bataryasıyla ve kamerasıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir firmadır. Aynı zamanda global pazarda ses, dayanıklılık gibi unsurları da en iyi yönleri olarak sayılabilir. Sony Xperia serisi ise birçok telefonda olmayan özellikleri bizlere ilk sunan seri olma niteliğini halen daha üzerinde taşıyor.

Sony Xperia XZ Premium Serisi İle 960 FPS'lik Bir Video Resitali Sunuldu

Sony Xperia XZ Premium modeli ilk lanse edildiği anda 960 FPS slow motion çekim yapabildiğinden söz edilmişti. Bu özellik elbette ki herkesin abartı olarak gördüğü bir çizgiyi temsil ediyordu. Açıkçası lansman öncesinde bu tip haberlere fazlasıyla alışık olduğumuz için kullanıcı tabakasının tepkisi çok abartılı olmamıştı. Aynı dönemlere tekabül eden Samsung Galaxy S8 yalnızca 240 FPS video kaydedebiliyorken Sony tam 4 katını çekebildiğini belirtti.

Sonuca baktığımızda ise Sony'nin Lizbon'da yaptığı ürün tanıtımı tam bir resitale dönüştü. Sony Xperia XZ Premium özellikleri büyüledi. Ancak tüm ilginin odağında gazetecilere dağıtılan XZ Premium yer aldı. Çünkü hiçbir gazeteci daha önce bir akıllı telefonla bu kadar ciddi bir kaliteye ulaşamamıştı. Yayınlanan Sony Xperia XZ 960 FPS yavaş çekim videoları kısa sürede internette yayıldı.

Görünen o ki Sony bir kez daha Xperia serisi ile zirveye oturmaya aday. Renk görünümleri, kameranın kaliteli çekimi ve slow motion özelliğini profesyonel bir prodüksiyon kamerası olarak kullanmaya müsaade etmesi bunu kanıtlıyor. Xperia XZ Premium fiyatı için Türkiye'de henüz net bir bilgi yer almıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.