Sony Şirketinden Xperia R1 İle R1 Plus Modellerinin Duyurusu Yapıldı

Sony şirketi, Xperia R1 ve de Xperia R1 Plus isimlerini taşıyan 2 tane yeni ortaya sınıftan akıllı telefonunu resmen duyurdu.

Sony Şirketinden Xperia R1 İle R1 Plus Modellerinin Duyurusu Yapıldı

Sony şirketi, Xperia R1 ve de Xperia R1 Plus isimlerini taşıyan 2 tane  yeni ortaya sınıftan akıllı telefonunu resmen duyurdu. Düşük bütçeye sahip kullanıcılara hitap etmekte olan bu 2 tane yeni cihazın bakalım teknik özellikleri  tam olarak nasılmış?

Yalnızca Hindistan’da satılacak olduğu açıklanan bu 2 tane yeni akıllı telefon, belirtilmekte olduğu üzere direkt bir şekilde ''Hint yaşam tarzı''na tasarlanmış ve de üretilmiş. Cihazların teknik ile ilgili özellikleri ise günümüzdeki orta sınıf akıllı telefonlarla benzeyen bir düzeyde.

Xperia R1 modeli; Qualcomm  şirketine ait olan Snapdragon 430 isimli yonga setine, 720p çözünürlüğüne sahip 5,2 inçlik bir ekrana ve 2 GB'lık bir RAM – 16 GB'lık bir genişletilebilir ROM barındırıyor. Öte yandan cihazda Sony şirketinin Hibrid Otofokus isimli özelliğine sahip olan 13 Mp (arka tarafta) ve de 8 Mp‘lik (ön tarafta) kamera sensörleri de barınıyor. Bütün bunlara ek bir şekilde Android Nougat ile gelecek olduğu açıklanan cihazda 2.620 mAh büyüklüğünde bir batarya, 2 SIM  kart desteği, USB-C bağlantısı ve de FM radyo yer alıyor.

Xperia R1 Plus modeli ise R1‘den değişik bir şekilde 3 GB'lık bir RAM ve de 32 GB'lık bir ROM’a sahip. Son olarak ise Xperia R1 modeli ''215'' dolarlık fiyat etiketiyle, Xperia R1 Plus modeli de ''245'' dolarlık bir fiyat etiketiyle ve de  Siyah ile Gümüş renk seçenekleriyle beraber satışa çıkartılacak.

sony xperia r1 xperia r1 plus
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.