Sony Şirketinden Nostaljik Plaklara Dönme Kararı

Günümüz yaşam koşullarında eskiye duyulmakta olan nostalji büyük firmalarında dikkatlerini çekmiş olacak ki Sony şirketinden ilginç bir hamle daha geldi.

Sony Şirketinden Nostaljik Plaklara Dönme Kararı

Günümüz yaşam koşullarında eskiye duyulmakta olan nostalji büyük firmalarında dikkatlerini çekmiş olacak ki Sony şirketinden ilginç bir hamle  daha geldi. Mevcut piyasa içerisinde plak talebinin hızlı bir şekilde arttığını görmüş olan şirket, 1989 senesinden bu zamana kadarki süreçte ilk defa kayıtlar oluşturmaya başlamış oldu. Sony Music Entertainment şirketinden yapılmış olan açıklama içerisinde, yeni vinil kayıtlarının gelecek olduğu da duyuruldu.

Sony şirketi, bir zamanlar dünyanın çapında müzik severlerin yüzlerinde gülücükler açtırmakta olan cihazlar üretmekte idi. Zaman değişmeye başladıkça tüketiciler çok daha küçük ve de  daha taşınabilir müzik seçeneklerine doğru yönelmeye başladı. CD'lerin yükselmesinin başlaması ile beraber vinil kayıtları da artık yapılamaz bir duruma geldi ve plakların yerlerini farklı ürünler aldı. 

Tüketiciler daha sonrasında dijital müzik platformlarına kaydığı için, bu defa da CD'lerden daha çok uzaklaşıldı. Çünkü neredeyse binlerce şarkı tek bir müzik çalar içerisine yüklenebiliyordu. Taşınabilirlik ve  de kullanılabilirlik tamamen rakipsizdi. Dolayısı ile fiziksel bir diske  de sahip olma sihri tamamen kaçmış oldu.

Görünen şey tam olarak o ki, müzik piyasasının yaşamı döngüsü yeniden başa sarmakta. Tüketicilerin eski dönemlerdeki vinil kayıtlarına olan isteği git gide artıyor ve Sony şirketide artık buna öncü olmayı çok istiyor. Modern teknolojiler ile harmanlanmış olan bu kayıtlar, kısa zaman içerisinde yaşamımıza girebilir. 

Her şey beklenilmekte olduğu gibi giderse bile, vinil kayıtları bu senenin sonunda milyon dolarlık bir kilometrenin taşına yeniden ulaşmış olacak. 

sony vinil plak sony music entertainment
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.