Sony Şirketi Sansürle Alakalı Bir Açıklama Yaptı

9Bilim olan kurgu filmlerin arasında kült bir film haline gelen Blade Runner yeni çıkan filmiyle bütün dünyayla beraber ülkemiz içerisinde de vizyona girmiş oldu.

Sony Şirketi Sansürle Alakalı Bir Açıklama Yaptı

9Bilim olan kurgu filmlerin arasında kült bir film haline gelen Blade Runner yeni çıkan filmiyle bütün dünyayla beraber ülkemiz içerisinde de vizyona girmiş oldu. Fakat Blade Runner 2049 filmi ülkemizde konusundan çok uygulanmakta olan sansür ile gündeme gelmeye başladı.

Sony Pictures şirketinin tarafından Türkiye'nin sinemalarına özel bir şekilde uygulanmakta olan çıplaklık sansürü hem sosyal medya üzerinden hem ise film eleştirmenlerinden çok yoğun bir şekilde tepki almakta.

Durum bu şekilde olduktan sonra da Sony Pictures şirketinin tarafından konu ile alakalı olarak bir açıklama hiç bir şekilde gecikmedi. ''Bir takım bölgeler içerisinde Sony Pictures şirketi yerel kültüre saygısından dolayı filmin hafif bir şekilde değiştirilmiş olan bir versiyonunu piyasaya çıkartmıştır.'' ifadelerine yer verilen açıklamada uygulanmış olan sansür doğrulanır iken yerel kültür sebebiyle bu şekilde bir sansürün uygulanmış olduğu belirtildi. 


Fakat her ne kadar Sony Pictures şirketi söz konusu olan bu sansürün yerel kültüre saygı sebebiyle uygulandığını söylese bile,  bu durum ülkemiz içerisinde tam tersine büyük bir saygısızlık şeklinde görüldü.

Bir efsane şeklinde nitelendirebilecek olduğumuz Blade Runner isimli filmine uygulanmış olan sansür öte yandan bu filmin hayranlarının tarafından da hiç  bir şekilde hoşça karşılanmadı. Bu şekilde büyük bir filme uygulanmış olan sansürün ilerde farklı filmlerde ise karşımıza çıkıp çıkmayacak olduğu büyük bir  merak konusu.

sony sony pctures blade runner
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.