Sony Şirketi 2 Kameraya Sahip Bir Xperia Modeli Üstünde Çalışıyor

Sony şirketi, akıllı telefon sektörü içerisinde 2 kamera sensörünü hala benimsememiş olan az sayıdaki üreticiden bir tanesi olma özelliğine sahip.

Sony Şirketi 2 Kameraya Sahip Bir Xperia Modeli Üstünde Çalışıyor

Sony şirketi, akıllı telefon sektörü içerisinde 2 kamera sensörünü hala benimsememiş olan az sayıdaki üreticiden bir tanesi olma özelliğine sahip. Fakat, Sony şirketinin yakın bir zaman içerisinde yeni orta seviyede bir Xperia modeliyle ilk adımı atacak olması da bekleniyor.

GFX Bench kayıtlarına göre Sony H3213 Avenger kod ismi ile ortaya çıkmış olan akıllı telefonun, Xperia XA Ultra serisinin orta segmentte yer alan bir modeli olması beklenmekte.

Cihazın ön bölümünde bir tanesi 16 MP ötekisi ise 8 MP özelliğine sahip olmak üzre 4K video çekimi yapabilmekte olan 2 tane kamera yer almakta. Arka kısımda da, tekrar 4K video kaydı yapabilme özelliğine sahip 21 megapiksel çözünürlüğü bulunan bir kamera sensörü yer alıyor.

6 inç büyüklük 18:9 formatına sahip Full HD çözünürlükteki bir ekrana  da ev sahipliği yapmakta bulunan H3213 Avenger modeli, gücünü  ise Qualcomm şirketinin 1.8 GHz hızı ile çalışan 8 çekirdekli Snapdragon 630 isimli işlemcisinden almakta.


4 GB'lık bir RAM ve 32 GB'lık bir depolama alanı ile beraber kullanıcıların karşısına çıkacak olması beklenilen bu akıllı telefon, kutusundan ise Android 8.0 Oreo işletim sistemi ile çıkmış olacak.

Özetlemek gerekir ise, Sony şirketinin yeni akıllı telefonunun orta segmentte çok daha yenilikçi özelliklere sahip bulunsa bile, üst segmentte sunulmuş olan yenilikler açısından tamamen yetersiz bir cihaz olarak geleceğini söylemek hiç bir şekilde yanlış olmayacaktır.

sony xperia xperia xa ultra
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.