Sony PlayStation 4 Pro Rekor Kıracak!

Sony'nin oyun konsolu PlayStation 4 Pro, satışa sunulmasının ardından kısa bir süre geçmiş olmasına rağmen oldukça yüksek satış rakamlarına ulaştı! Bu hamlesiyle pazar payında ciddi bir artış yakalayan Sony, resmen uçuşa geçti!

Sony PlayStation 4 Pro Rekor Kıracak!

Geçtiğimiz günlerde oyun meraklılarının sabırsızlıkla beklediği oyun konsolu Playstation 4 Pro satışa sunulmuş ve beklentileri karşılamıştı. İşte Sony, bu hamlesiyle pazar payını bir anda yükseltmeyi başardı! Araştırma şirketi MCV tarafından yapılan bir araştırma sonucuna göre, satış rakamlarının bir anda yüzde 204 oranında arttığı Sony cephesinde durum memnuniyetle karşılandı.

MCV'nin raporunda yer alan bilgilere göre, yükselen satış oranının yüzde 65'lik kısmının PlayStation 4 Pro'nun olduğu göze çarpıyor. Ayrıca, PlayStation 4 de, satış oranını geçen haftaya göre yüzde 8.5 oranında yükselterek, bu hızlı büyümeye ayak uydurmuş olduğu görülüyor.

Sony'nin çıkarmış olduğu oyun konsolunun PlayStation 4'ün en büyük rakibi olan ve Microsoft'un ürettiği Xbox One'ın ise, İngiltere'deki satışlarını yüzde 85 oranında arttırmış olduğu göze çarpıyor. Her iki oyun konsolunun satışlarının yükselmesiyle birlikte Sony PlayStation 4 yüzde 53, Xbox One ise, yüzde 37'lik pazar payına ulaşarak haftanın kapanışı yapmış oluyorlar. Bakalım önümüzdeki günlerde artış eğilimli olan bu grafikler de ne gibi değişiklikler yaşanacak. Bunları hep birlikte göreceğiz.

 

Sony PlayStation 4 Pro MCV
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.