Sony Avrupa Konsol Pazarını Microsoft'a Bırakmaya Niyetli Değil!

Kısa süre önce oyun konsolları piyasası için duyurusu yapılan Microsoft'un Xbox One X modeli henüz satışa sunulmadan firmanın en büyük rakibi Sony tarafından ilgi çekici iddialar gündeme getirildi. Sony, Microsoft'un Avrupa pazarında kendisine yer edinemeyeceğini savunuyor.

Sony Avrupa Konsol Pazarını Microsoft'a Bırakmaya Niyetli Değil!

Oyun konsolları alanında dev iki firma olan Sony ve Microsoft arasında yaşanan rekabet gün geçtikçe artmaya devam ederken geçtiğimiz günlerde duyurulan bugüne kadarki en iyi konsol sloganıyla karşımıza çıkan Xbox One X ürününün bu rekabeti nasıl yönlendireceği merak konusu oldu. Ancak bu rekabette Sony, üretimini gerçekleştirdiği PlayStation 4 ile kendisine oldukça fazla güveniyor.

Microsoft'un Avrupa pazarında en çok güçlü olduğu dönemde Xbox 360 konsolu ile başarılı satış oranlarını yakalamasına rağme PlayStation 3 modelinin satışlarına çok fazla yaklaşamamıştı. Xbox 360 döneminde Amerika piyasasında liderliğe oturan Microsoft, Avrupa pazarında henüz liderlik koltuğunu göremedi.

PlayStation Avrupa yetkililerinden Jim Ryan tarafından yapılan açıklamada Avrupa pazarında Xbox One satışlarından en az üç kat fazla PlayStation 4 konsolunun satıldığı ifade edildi.

Avrupa kıtasında uzun süredir başarılı bir pozisyonda yer aldıklarını belirten Ryan, Avrupa'yı çok önemsediklerini belirtirken bölgeye özel olarak birçok etkinlik düzenlediklerinin de altını çizdi. Açıklamaların devamında Avrupa liderliğini hiçbir konsol üreticisine kaptırmayı düşünmediklerine de yer verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.