Sony Artık Xperia X Gibi Orta Segment Akıllı Telefon Modeli Üretmeyecek

Sony birçok teknoloji sektörünün lider konumunda olan bir marka olarak akıllı telefonlar için devrimsel başlangıçlara imza atmıştı. Su geçirmezlik, toza dayanıklılık ve 23 MP kamerayı çok uzun yıllardan beri stok özellik olarak sunmayı başarıyordu. Bu da Sony Xperia serisi cihazlar için çok önemli bir tercih sebebine dönüşüyordu.

Sony Artık Xperia X Gibi Orta Segment Akıllı Telefon Modeli Üretmeyecek

Bildiğiniz gibi markanın amiral gemisi olan Sony Xperia Z halen daha piyasanın üzerinde özelliklerle satışını sürdürüyor. Buna ek olarak ise şirketin orta segment olarak gördüğü Sony Xperia X serisinin üretiminin durdurulacağı açıklandı. Yani bundan sonra Xperia X ve diğer seriler için tehlike çanları çalıyor diyebiliriz.

Uygun fiyatlarıyla Xperia M, Xperia X gibi seriler aslında Türk kullanıcılar için tercih sebebi oluyordu. Keza cihazların fiyat endeksleri diğer markaların amiral gemileri için son derece cüzi tutuluyordu. Ancak Sony yaptığı açıklamayla amiral gemisi üzerine yoğunlaşacağını belirtmeyi ihmal etmedi. Yani Z serisi çok daha güçlü bir biçimde bizlerle buluşacak.

2017 itibariyle Xperia X için yeni modeller gelmeye devam edecek. İki model sonrasında ise üretim bandından inecek. Bu süreçte Sony Xperia Z için yeni modellerin geleceğine kesin gözüyle bakılıyor. Fakat fiyat performans açısından belirli bir kategoriyi boş bırakmamak için Z serisi içinde yeni bir orta segment cihaz doğabilir.

Şu an için Sony Xperia X ve Sony Xperia X Compact cihazları için durdurma kararı adına düğmeye bastıklarını öğrendik. Gelecek yeni açıklamalar ise bunun kullanıcılara getiri ve götürü endeksini ortaya koyacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.