Sonumuz İklim Değişikliklerinden Dolayı Olabilir

İklim değişikliği ile ilgili problem, günler geçtikçe gezegenimiz ve de bizler için çok büyük bir tehlike durumuna gelmekte. Son yapılan araştırmalara bakılırsa sıcaklıklarda meydana gelen artış çeşitli felaketlere de sebep olabilir.

Sonumuz İklim Değişikliklerinden Dolayı Olabilir

İklim değişikliği ile ilgili problem, günler geçtikçe gezegenimiz ve de bizler için çok büyük bir tehlike durumuna gelmekte. Son  yapılan araştırmalara bakılırsa sıcaklıklarda meydana gelen artış çeşitli felaketlere de sebep olabilir.

Kaliforniya Üniversitesi içerisinden iklim ile atmosfer biliminin araştırmacıları 100 sene içinde dünyamızın ve de bizlerin iklim değişikliklerinden tam olarak nasıl etkilenecek olduğuna yönelik çalışmalar yaptı. Sıcaklığın artmasının gezegenimize ve de bizlere  tam olarak nasıl etki edecek olduğunu araştırmış olan bilim adamları, değişik sıcaklık seviyeleri ile birlikte değişik senaryolara da ulaşmış oldu. Sonuçlarını 2 ayrı kategoriye ayırmış olan araştırmacılara bakılırsa; 2100 senesine kadar 3 °C'den daha yüksek bir artış yaşanırsa yıkıcı bir takım ''felaketler'' gerçekleşebilir.  Sıcaklığın ayrıca 5 °C'den daha çok artış gerçekleşirse hiç bir şekilde ''bilinmeyen kıyamet'' senaryosunu yaşama geçirecek ve de insanlığın yok olmasına kadar türlü felaketler meydana gelmiş olacak.

Bütün bunlar gelecek için özel bir bir senaryo olsa bile, bilimsel verilere dayanmakta olması ise gerçekleşme ihtimalini hiç bir şekilde göz ardı etmememizi gerektirmekte.

Bütün bu verilere karşın bir takım gelişmiş ülkelerin 2015 senesindeki Paris Antlaşması’ndan çekilmiş olması ve de  iklim değişikliğini hiç bir şekilde kabullenmemesi ise çok büyük tepkilere sebep olmakta. Bilinçsiz bir şekilde  üretim ve  de tüketimle beraber karbondioksit ile birlikte metan salınımında bu hızda devam edersek belirtilmiş olan felaket senaryolarını bizler yaşamasak bile çocuklarımız ile birlikte torunlarımızın yaşama ihtimali günler geçtikçe artmaya devam ediyor.

kalifornia üniversitesi iklim değişikliği bilimsel araştırma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.