Solar Çatı Projesi Tesla İle Hayata Geçiyor!

Günümüzün en dahi ismi olarak lanse edilen Elon Musk bildiğiniz üzere Tesla'nın CEO koltuğunda oturuyor. Bir süredir üzerinde çalıştığı ve uzun süredir satışa sunmaya hazırlandığı solar çatı projesi ise artık siparişe açık.

Solar Çatı Projesi Tesla İle Hayata Geçiyor!

Solar çatı projesi tam anlamıyla evin elektrik yükünü güneşten çıkarabilecek bir performans planına göre işliyor. Özel olarak güneş panelleri standart kullanımdan farklı görünüyor. Bir ev çatısında dayanıklılığın önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Tesla solar çatı modelleri için geliştirdiği özel kiremit benzeri paneller kullanacak.

En az kiremit kadar dayanıklı olan ve çatı güvenliğini aynı şekilde korumaya devam edecek ürün aynı zamanda güneşten gelen ışınlardan elektrik dönüşümünü sağlayacak. Nisan ayı itibariyle sunulması planlansa da ufak bir gecikmeyle Tesla Solar Çatı modelleri siparişi 10 Mayıs 2017'de başlıyor. Tabi ki bu siparişler ön-sipariş olarak alınıyor.

İlk etapta ön-sipariş veren kullanıcılara teslimat yapılacak ve 2017 sonuna doğru teslimatlar tamamlanacak. Sonrasında ise ABD dışına satış için aktif bir fon kurulacak. Tüm dünyadan Solar çatı siparişi almayı hedefleyen teknoloji devi firmanın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar bir hayli ilgi gördü.

Solar çatı modellerinde şu sıralar yalnızca iki farklı seçeneği bizlerle buluşturduğunu görebiliyoruz. Fakat iki farklı model için daha düğmeye basılmış durumda. Yani Tesla Solar çatı satın almak isterseniz 2018'e kadar başlayacak yurtdışı satışlarında 4 farklı model arasından seçim yapabileceksiniz. Performans ve görsel açıdan farklı niteliklere sahip olan bu ürünler Elon Musk'ın insanoğluna sunduğu nimetlerden yalnızca birisi olacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.