Snapchat Google Şirketinin Önerdiği Serveti Reddetti

Facebook şirketinin seneler öncesinde satın almak amacı ile 1 milyar dolar tutarındaki parayı gözden çıkartmış olduğu Snapchat'e Google şirketinin de bir teklifte bulunmuş olduğu ortaya çıktı.

Snapchat Google Şirketinin Önerdiği Serveti Reddetti

Facebook şirketinin seneler öncesinde satın almak amacı ile 1 milyar dolar tutarındaki parayı gözden çıkartmış olduğu Snapchat'e Google şirketinin de bir teklifte bulunmuş olduğu ortaya çıktı. Google şirketinin Snapchat'i almak için teklif etmiş olduğu rakam da dudakları uçuklatabilecek bir cinsten.

Geçmiş olduğumuz senelerde Facebook şirketinin, Snapchat’i satın almak amacı ile 1 milyar dolar tutarında bir para teklif ettiği ve de Snapchat’in kurucusu ile CEO’su görevinde bulunan Evan Spiegel’in bu teklifi kabul etmediği biliniyor. Daha sonra ise Facebook, Snapchat’te yer alan özelliklerini taklit edip sindirme  gibi bir yöntemine gitse bile, uygulama halen aktif  olarak kullanılmayı sürdürüyor

Snapchat’i satın alabilmek amacı ile teklif götüren şirketin yalnızca Facebook olmadığı  da resmi bir şekilde ortaya çıktı. Amerikalı teknoloji ve de yazılım liderlerinden Google’ın, mart ayı içerisinde halka açılmış olan Snapchat’i satın almak amacı ile tam tamına 30 milyar dolar tutarındaki parayı gözden çıkartmış olduğu da ifade edilmekte. Lakin Spiegel’in  ise bu teklifi de hiç bir şekilde kabul etmemiş olduğu açıklandı.

Hemen  hemen her söylemi içerisinde Snapchat’i satmayacak olduğunu belirten Evan Spiegel’in 30 milyar dolar tutarındaki teklifi reddetmesi de fazlası ile büyük bir şaşkınlığa sebep oldu. Söz konusu olan bu teklifle ilgili olarak Google ve de Snap Inc. firmalarından herhangi bir şekilde açıklama gelmedi.

Gelgelelim ki bu ortaya atılmış olan iddia da Snapchat’in borsa içerisindeki değerini çoğaltmasını sağladı. Firmanın değeri %2.3 oranında bir değer daha kazandı.

google snapchat facebook
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.