Snapchat Drone Üretimi İçin Ctrl Me Robotics Şirketini Satın Aldı

Snapchat sosyal ağları özellikleriyle uçurduktan sonra şimdi gerçek anlamda uçmaya hazırlanıyor. Drone girişimi yapan firmalardan birisi olan Snap için bu iddialar daha önceden ortaya atılmıştı. İlk gelişimler giyilebilir teknoloji üzerineydi ve son hamlede Snapchat Drone üretmeye başlayacak haberleri ortalıkta dolaşmaya başlamıştı.

Snapchat Drone Üretimi İçin Ctrl Me Robotics Şirketini Satın Aldı

Bu kez kârlı bir alışverişe imza atan Snap şirketinin son anda şirket bünyesine dahil ettiği Ctrl Me Robotics şirketi için ayırdığı bütçe 1 milyon $ oldu. Bu fiyata ayrıca bir Drone üretim tesisi oluşturmak yerine hazır ve uzun süredir çalışan bir ekiple ortak işe başlamış oldular. Yeni şirket tamamıyla Snapchat çatısı altında çalışacak. Aynı zamanda Simon Saito Nielsen tarafından kurulan şirkette personel değişikliği yapılmayacak.

Yani alışıldığı düzende çalışmaya devam edecek olan Ctrl Me Robotics şirketinin Snapchat adına üreteceği Drone için ne gibi gelişimler kat edeceği şimdiden merak ediliyor. Bazı kaynaklar bunun Askeri anlamda bazı nitelikler kazandırılmış Drone üretimi ile alakalı olduğunu söylediğini görebiliyoruz. Yinede bu noktada net bir bilgi paylaşımı yok.

Herkes Drone ile Snapchat arasında bağ kurmaya çalışsa da bunun çok ufak bir proje olmadığı konusunda hepimiz hemfikiriz. Bu raddede çekilen Snap ile bağlantısı olup olmayacağı ile ilgili nasıl bir donanım ortaya çıkacağına dair fikriler yürütülmeye başlandı.

Üstelik Facebook ve Instagram'ın beslendiği Snapchat Drone üretmeye başladıktan sonra benzer bir girişimin Facebook Inc tarafından yapılıp yapılmayacağı ayrıca bir haber olacak gibi görünüyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Tesla Şirketi Ne Zaman Otonom Tır Tanıtımını Yapacak?
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.
Moto Z2 Force Modeli Görüntülendi.